Kezdőoldal » Utazás » Európa » Önkéntesként Németországban?...

Önkéntesként Németországban? Hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnék kimenni a nyáron Németországba max 1 hónapra..

De nem turistaként, hanem pl önkéntesként. Másik kultúrát megismerni, nyelvet gyakorolni stb.

Milyen lehetőségeim vannak?


(Olyan út kellene ami nem túl drága..)


Az ilyen önkéntes szervezetek általában a szállást/kaját fizetik-ugye?


2011. jún. 10. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
MILYEN önkéntesre gondolsz? Ugyanis én Németországban élek, de semmit sem tudok elképzelni önkéntes elfoglaltság alatt, amire szállást/kaját adnának. (Önkéntes tüzoltóság van itt, de azok a helyi lakosokból - mást meg nem hallottam még)
2011. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

önkéntes programok

(természetvédelem, időskorúakkal foglalkozás, gyerekekkel stb)

2011. jún. 10. 13:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Én Angliában élek,de amhová te akarsz menni önkéntesnek

idézlek "természetvédelem, időskorúakkal foglalkozás, gyerekekkel stb)" ide nem önkénteseket várnak,hanem dolgozókat.Gondolom Németeknél is így van.Itt ahová örömmel várják az önkénteseket az a különböző segélyszervezetek kis boltjai.PL:Vöröskereszt,Veteránok segélyszervezete,állatok segélyszervezete stb.

A munka abból állna,hogy a segély zacskókat minden egyes házba bedobják,majd összeszedik amibe belerakták az adományukat.Ezeket a csomagokat a kis boltban átnézik,címkézik,majd eladják.Az ebből befolyt összeget pedig átutalják az adott szervezetthez.Állandóan van önkéntes meló,és boldogan elfogadnak minden segítséget.De sem szállást,sem kaját nem biztosítanak.Szóval én sem hallottam még olyat hogy önkéntes meló de állnak mindent..

Egyébként ha gyerekekkel vagy idősekkel akarsz foglalkozni akkor menj el babysitternek,vagy ápolónőnek dolgozni.

2011. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sztem nem voltam elég világos..


Vannak ilyen programok, mint pl az EVS

(ez ilyen európai önkéntes program fiataloknak), különböző kategóriákban lehet segítő tevékenységet végezni, a programért felelős szervezetek pedig állják pl a szállást, ellátást, de néha az utazást is.

Ezekhez hasonlót keresek..

Mert erre sokkal hamarabb kell jelentkezni és drága is..:S


Nyilván keresgélek én is a neten

csak gondoltam itt is megkérdezem hátha van valakinek vmi jó tippje.

Vagy vett részt vki ilyenben:)

2011. jún. 10. 13:53
 5/6 anonim ***** válasza:

utilapu.org

van egy szervezet akik ilyen néhány hetes önkéntes programokat szerveznek szerte a világban.

neked csak az utiköltséget kell állnod.

2011. jún. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi!

megnézem:)

2011. jún. 11. 08:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!