Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehetek román állampolgár így?

Lehetek román állampolgár így?

Figyelt kérdés
Édesanyám eredetileg az volt, de mire születtem már lemondott róla, kerestem a neten erre vonatkozó adatokat de egyértelműeket nem találtam.
2011. jún. 6. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Állampolgárságod az, amit születésed napján az édes anyukádnak volt.

Tehát, ha ő a születésed napján Román állampolgár, akkor az anyakönyvi kivonatodban is ez szerepel.

Ha pl. Magyar állampolgár, akkor te is az vagy.

Lehet kettős állampolgárságod, ha pl. az édesapád más ország állampolgára, mint az édes anyád.

Az állampolgárság nem választható.

Így, ha pl. Svédországban születtél, de Román állampolgárok a szüleid, így attól még te is az vagy.

Születni bárhol lehet, de állampolgárságot csak letelepedés után lehet kapni.

2011. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha arról van szó, hogy meg akarod csináltatni a román állampolgárságot, akkor szerintem igen. Románia állampolgárságot adott a moldáviai románoknak (gondolom a többi "külhoni", tehát ukrajnai, bolgár, stb románnak is). A magyar kettős állampolgársági törvényt is a román mintájára dolgozták ki. Vagyis, e szerint úgy kell legyen, hogy mindenki akinek valamely őse román állampolgár volt, és ezt igazolni tudja, akkor lehetsz. Nem tudom, hogy ez korlátozva van-e országokra, de ha nem, akkor szerintem lehetsz (és szavazati jog is jár vele tudtommal).

A kérdés az, hogy mire jó az neked? :P

Szerintem amúgy a nagykövetségen vagy egy konzulátuson nyugodtan megkérdezheted :P

2011. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. jún. 7. 16:27
 4/4 anonim ***** válasza:
vedd fel a kapcsolatot RMDSz szervezetekkel, akik segitenek tuti.
2011. jún. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!