Kezdőoldal » Utazás » Európa » Használata már valaki a...

Használata már valaki a www.couchsurfin.com oldalt? Vélemények?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Hova mentetek? Nagy baj ha az embert nem beszéli azt a nyelvet ahova akar menni (és az angol sem tökéletes)? Hogyan szokták megkérdezni, hogy oda lehet e menni, hogy ne tűnjön bunkónak? Nem vagyok túl jártas ebben, viszont egyszer ki szertném próbálni : ). Help : )!
2011. jún. 6. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:

ha angolul meg tudod magad értetni, az egy jó kiindulási pont, amennyiben a fogadó fél is érti némileg ezt a nyelvet.

én már többször fogadtam utazókat a couchsurfingről, illetve én is utaztam, most nyáron is fogok.

a tapasztalataim vegyesek. baj soha nem volt, de olyan előfordult, hogy valaki udvariatlan volt (koszolt, tovább maradt, mint amiről előzetesen szó volt, égve hagyta a lámpákat, mikor elment, stb.).


a couchsurfingen van egy menüpont, ahol egy "formanyomtatványt" kitölve mintegy hivatalosan kérhetsz szállást.


a saját profilodat őszintén és normálisan töltsd ki, de próbáld meg a legjobb oldaladat mutatni.


és ne felejtsd, ha vendégként kimész, akkor a lehető legkevesebb problémát okozd a vendéglátódnak (rossz tapasztalataim: órákig fürdés, szobában dohányzás, stb::)

hova akarsz menni?

2011. jún. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát először valami közeli országba gondoltam : ) ... pl Ausztia (nyáron gondoltam elnézek Bécsbe, és akkor valakinél 1 napot tölteni xx ), Erdély, Zágráb.

Mamám Marosvásárhelyen lakik, és azon is gondolkodtam hogy először úgy próbálom ki, hogy mamáméknál lakok és összefutok néhány couchsurfingessel : ) Ott nagyrészt beszélnek is magyarul legalább : )

2011. jún. 6. 11:13
 3/7 anonim ***** válasza:
az ilyen találkozók állítólag nagyon jók, bár én még nem voltam, de mindenki azt mondja. szerintem kezd el beszélni angolul, csak úgy tanul meg rendesen az ember!:)
2011. jún. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha csak a szállás miatt regisztrálsz, nem fogsz találni... rengetegen akarnak kanapé szörfölni, a népszerű városokban pl amszterdam egy hónappal előbb el kell kezdeni levelezni...

egyébként szuper dolog ha merész vagy:) nekem csak jó tapasztalataim vannak. a kölcsönös bizalmon alapszik ez az oldal.

2011. jún. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utazni is szertnék, és fogadni is : ) ... csak sajna eddig senki nem érdeklődött eddig xx ... gondolom senki nem szándékozik jönni egy poros kisvárosba hehe : P
2011. jún. 9. 17:10
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos az előző válszom nagyon értelmes lett :P bocsi érte ... remélem azért érthető : )
2011. jún. 9. 17:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer volt vele tapasztalatom,azis sok éve volt már.

Történt ugyanis,hogy évekkel azután,hogy regisztráltam az oldalra,bejelentkezett hozzám telefonon egy kanadai ürge,hogy hipp-hopp ő most itt van Szombathelyen(amikor telefonált,már Kőszegen volt) és ő most tőlem azt várja,hogy etessem,itassam ingyen a 3 hét múlva Zágrábban esedékes koncertjéig.És ő ezt véresen komolyan is gondolta.


Na ,mikor ezt ott személyes találkozáskor angol nyelven közölte velem,faképnél hagytam,elkezdtem eszeveszettül rohanni,majd felugrottam az első buszra(még a számát se láttam),és meg se álltam hazáig.


Szóval ovatosan!!!

2011. jún. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!