Kezdőoldal » Utazás » Európa » [L- 17] Ki szeretnénk menni a...

[L- 17] Ki szeretnénk menni a párom után Francia . O-ba milyen papírok kellenek ahhoz h kinn tudjak élni vele?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
te csak maradj a bugyidban es tanulj! ha a "parod" nem tajekoztat a papirok felol ,jobb ha elfelejted!
2011. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tudomásom szerint kint is van iskola.! ha nem tudsz normális választ adni akkor ink ne tedd! ezért kell innen menekülni mert itt csak ilyen bunkók élnek! pfff.. -.-
2011. ápr. 24. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Munkavállalási engedély nem kell már 2008-tól. Regisztráltatnod kell magad a helyileg illetékes hivatalban.


"Franciaország 2008. július 1-től teljes egészében megnyitotta munkaerőpiacát nyolc új uniós tagország, így Magyarország előtt is. E dátumtól kezdődően az érintett országokból érkező munkavállalók az unió "régi" tagállamaival azonos feltételekkel vállalhatnak munkát Franciaországban. A korlátozás Románia és Bulgária esetében továbbra is fennmaradt.


A munkaerőpiac megnyitásáról szóló jogszabály azt jelenti, hogy a magyar állampolgárok elvileg 2008. július 1-jétől hasonló feltételekkel vállalhatnak munkát Franciaországban, mint a "régi" tagállamok állampolgárai (Külföldiek Franciaországban tartózkodásáról szóló törvénykönyv R121-10 cikkelye, Hivatalos Közlöny 2007-371 / 2007/03/21 száma). Munkavállalási engedélyre nincs szükségük, a munkavégzési célú tartózkodási engedélyt az illetékes prefektúrák állítják ki számukra. Az engedélykérelemhez egyebek közt csatolni kell az érvényes személyi igazolványt, vagy az érvényes útlevelet, továbbá a munkáltató igazolását, vagy előszerződést. A tartózkodási engedély érvényességét a munkavállalás időtartamára határozzák meg."

2011. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és akkor is ki mehetek dolgozni vagy tanulni ha még nem vagyok 18?! :$
2011. ápr. 25. 11:53
 5/6 Inez.R. válasza:

Nem. Tessék megvárni, ameddig nagykorú leszel.

Megjegyzem, én mindenféle szép színes engedélyt megkaptam, úgy dolgoztam Ausztriában, ami nincs messze. Volt szállásom, kocsim, melóm, kajám, de mégis.. Az ember rohadt kiszolgáltatottnak érzi magát néha.

Ha a párod nem akarja hogy menj, akkor ne menj..

2011. ápr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Inez.R. válasza:
Ja és a lényeg: a Páromnak intéztem állást, szállást, engedélyeket, 2 hónap volt, mire utánam tudott jönni Salzburgba. Legyél türelmes.
2011. ápr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!