Kezdőoldal » Utazás » Európa » Munka Montenegróban?

Munka Montenegróban?

Figyelt kérdés

Nyáron 3 baarátommal kiutaznék Montenegróba dolgozni.

A nyelvvel nincs próblémánk (egyik csajszit kivéve), beszélünk szerbül is, csak még az országban nem voltunk.

A hely is megvan, Herceg Novi-ba mennénk.

Vannak ötleteink, hogy mit lehetne dolgozni (pl. vattacukorkészítés) - ehhez kell alapítani vmilyen BT-szerűséget?

Vagy tudtok ajánlani egyéb munkákat?


2011. ápr. 23. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:

turistaként nagyon klassz

tengerpart nagyon szép

a helyiek idénymunka, diákmunka keretében szoktak is dolgozni a parton, Barban meg Sutomoréban is


de ilyet még nem hallottam, hogy valaki magyarországról dolgozni megy oda

esetleg horvátba, de MNE-ba?

nem tudom, hogy már meg e van a hely ahova mentek vagy akihez mentek, de ha nem, akkor sztem balcsin is lehet annyit keresni mint ott

ha meg nyaralni akartok akkor ne dolgozzatok

a látszólag jó gazdaságú országban azért elég nagy a munkanélküliség

ugyanúgy kellenek engedélyek mint nálunk, Bt is kell alapítani, hiszen az sehol nem úgy van, hogy na kiállok és tessék a vattacukrot


keressétek a montenegrói nagykövetséget, hogy mit kell tudni az ottani munkáról vagy a Szerb nagykövetésgen is tudják


ám ha itt a fórumon van valakinek tapasztalata arról, hogy milyen a munkavégzés Montenegróban és igaz dolgokat tud mondani, akkor megemelem a nemlétező kalapomat

2011. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
miért pont oda??
2011. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

igen, előzőnek van igazán velős mondanivalója és ezzel az egy szóval itt szerintem ki is hozta a maximumot ebből a kérdésből

igaza van

2011. ápr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

....de tényleg nem értem, h miért pont crna gorába mennétek, viszont a másik oldalon meg miért pont ne?

Keresitek majd az eurókat, mert ott már az a fizetőeszköz ;)))

2011. ápr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát egész nyárra tervezzük a lentlétet.

Szóval kellen vmit dolgozni.

Egyébként mennyire szívesen foglalkoztanak ott külföldieket nyári munkaként?

Utóbbi válaszoló: Ti si crnagorski? :D

2011. ápr. 27. 18:58
 6/9 A kérdező kommentje:

-Miért pont oda?

-Egyrész a szerbet kéne gyakorolnunk. És az egyik csajszi édesanyja Montenegróban született. Szóval helyünk is lesz valószínűleg.

És azért nem Szerbiába, mert Montenegró vmivel fejlettebb (Euró a fizetőeszköz - többek között -, míg Szerbiában maradt a dinár).


Kb ennyi az indok. Elég lesz? ( :

2011. ápr. 27. 19:01
 7/9 A kérdező kommentje:
Plussz utóbb tudtam meg, h a csajszi anyjának, akiről már írtam, van lent cége. Szóval ez sem jelent akadályt.
2011. máj. 14. 11:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Na sikerült lemennetek?
2011. júl. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ti si crnagorski? "

:D

Haver, nektek tényleg nagyon kéne gyakorolni a nyelvet! :D

Ráadásul azért a szerb meg a cérnagorac nyelv sem épp egy - egy echte cérnával még nekem is meggyűlik a bajom...

2011. júl. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!