Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miutan megkapom a magyar...

Miutan megkapom a magyar allampolgarsagot kaphatok magyar utlevelet erdelyi lakcimmel?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 23:39
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Én pl vajdasági vagyok.. nem értem miért vagy így kiakadva.... Mi az, hogy éljenek együtt az edélyi "magyarokkal"??? Milyen jogon sértegetsz te másokat... borzasztó.. még csak 17 vagyok, de több ésszel tudok nyilatkozni erről az egészről.. Én inkább azon siránkoznék, hogy mi az osztályal elutaztunk magyarországra a testvér iskolánka, és ott megkérdezték, hogy mi honnan tudunk ilyen jól magyarul... esetleg TRIANON?????
2011. ápr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Trianon szörnyű, de megtörtént. Az én magánvéleményem szerint mindenkinek ott kell boldogulnia, ahol él. Én Magyarországon élek, így alapból magyar állampolgár vagyok. Ha nem itt élnék, akkor is magyar lennék. Ez nem azon múlik, hogy papíron magyar, román, japán, vagy ausztrál vagyok e. Véleményem szerint ez a határon túli magyaroknak adott magyar állampolgárság csak arra jó, hogy ellentéteket szítson és megnehezítsen életeket.
2011. ápr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
65%
miért kap magyar állampolgárságot aki nem itt lakik nem magyarország területén?ezt énse értem. beszélek németül ismerem a német történelmet vannak német rokonaim akkor én most mehetek német állampolgárságért? jo kapjanak jogokat ilyeneket hogy gyorsabb átjutás a határon vagy hasonlók. de segélyeket?meg kedvezményeket?majd ha adoznak nálunk is akkor kaphatnak tőlünk segélyeket is. nincs bajom a romániai magyarsággal szeretek edélybe turázni minden nyáron megyünk 1-2 hétre erdélybe turákra. de az románia és pont. egy másik ország másik állampolgárokkal. nemzetiségiek lehetnek ott persze sajnálom is őket de mért kell folyton széllel szembe hugyozni? románokat teljesen megértem h probálják az erdélyi magyarság jogait viszsaszoritani! magyarországon mit szolnátok hozzá hogyha a mongyuk lengyelek elkezdenének harcolni h ők bizony lengyel nyelvet is hivatalossá akarják tenni stb. vagy a cigányok a lovárit hiszen annyian vannak legalább mint a magyarok romániába mégse kapnak olyan jogokat. (bocs az offért de ez kitört belőlem)
2011. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Látom nem vagytok tisztában, hogy mikor kaphat valaki államporgáságot a határon túli magyarok közül. Nem kaphat mindenki, ennyi erővel az előző is mehetne németországba. bizonyítani kell, hogy beszélsz magyarul stb.. de ami a legfontosabb, hogy vissza kell vezetned a magyar ősödet 1920 előttre. Tehát, hogy az egyik ősöd magyar államporgár volt Trianon előtt, csak akkor kapsz állampolgárságot.Tehát itt sem mehet mindenki magyar állampolgárnak. És útlevél és hasonló is csak akkor jár, ha pl van bejelentett lakhelye.
2011. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
88%

Na ezért tart ez az ország ott, ahol. Hiányzik belőlünk minden empátia, jóindulat, emberség, összetartás. Csak azért ezt mondani, és elutasítani olyan embereket, akik valóban magyar érzelműek, mert féltitek a pénzt?! Ugyan, mit fognak elvenni tőlünk, ha idejönnek? Már szinte mindent elvettek tőlünk a kormányok az elmúlt években, szóval nem is értem.

Tipikus magyar gondolkodás. Az ilyenek miatt szégyellem néha komolyan, hogy magyar vagyok.

2011. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
7%

"Ugyan, mit fognak elvenni tőlünk, ha idejönnek?"


A munkahelyet! Van tapasztalatom e téren!

2011. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
10%

11:46!


Hogy mit vesznek el? Sorolom! Azt a maradék szar munkát is ami maradt, aztán ők is majd sorbaállnak segélyért, csak mert ők "rászorult honfitárasaink". Ha nem vetted volna észre, empátiából nem lehet megélni! Nekem sincs személyes problémám az erélyiekkel, de ha lehet maradjanak ott ahol vannak. Mindenkinek jobb ez így.

2011. ápr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
88%
Persze! Mert szar rendszerben élünk, mert nulla az, amit az állam nyújtani tud nekünk, rúgjunk beléjük! Magyarokról van szó, rólunk, a népünkről. Igaz, empátiából nem lehet megélni, de soha nem visszük semmire, amíg ilyen mértékben tapossuk el egymást. Ha összetartóbbak lennénk, ha ki tudnánk állni egymás mellett, egységben, akkor nem hiszem, hogy itt tartanánk. De a tipikus magyar mentalitás miatt nem fogunk soha kitörni, abból a szarból, amiben élünk, szerintem.
2011. ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

10:45 vagyok


Bevallom őszintén, nem néztem még utána, hogy mivel jár a határon túli magyaroknak adott magyar állampolgárság. Nekem az volna az evidens, hogy ugyanazzal a jogokkal élhetnek, mint pl én, aki itt születtem, itt élek és dolgozom. Szavazati jog, szociális juttatások, egészségügyi ellátások, stb. Ha innen nézem, akkor az itt élő magyarok -vagy bármilyen más állampolgárságú, de itt élő és dolgozó személyek jogosan kapnak juttatásokat, segítséget. De aki nem itt él és itt nem dolgozik? Az milyen jogon? Legyen egy 60 éves erdélyi magyar nő a példa. Dolgozott látástól vakulásig -Erdélyben. Fizette a Román államnak amit kellett járulékot, adót. Most úgy dönt, hogy ő magyar állampolgár szeretne lenni. Ez esetben igényt tarthat a magyarországi nyugdíj minimumra? Jár neki ingyenes egészségügyi ellátás? Tegyük fel, hogy krónikus betegről van szó, havi magas gyógyszerköltséggel, állandó orvosi ellátással.persze, emberségből én azt mondom, hogy igen, adjunk neki meg mindent, amit tudunk. De a józan eszem szerint nem kellene.

2011. ápr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Azért ez nem így működik, hogy idejönnek, és mindent megkapnak ingyen. Pl. nekem állandó bejelentett lakcímem van Mo-on, magyar állampolgár is vagyok, de külföldön dolgozom (ingázok). Ott fizetem a Tb-t és a nyugdíjjárulékot is. Tehát itthon nem jár nekem az egészségügyi ellátás, ki kell mennem orvoshoz, és nyugdíjat sem kaphatok itthonról. Ez nem állampolgárságon meg lakhelyen múlik.
2011. ápr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!