Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak angliai au-pairkedésben?

Figyelt kérdés
Idén végzek a gimivel, és jelentkeztem au-pairnek Angliába. A nyelvvel tulajdonképpen semmi gondom, szeretem a gyerekeket, rendelkezem némi babysitter tapasztalattal is. Azért szívesen hallanék róla, másoknak hogy sült el a dolog. Ügynökségen keresztül intézem, de végülis a főbb paramétereken kívül (helyszín, gyerekek száma, stb.) úgyis mindenről a családok döntenek az au-pair kiválasztásánál... Van valami tanácsotok, sztoritok, élményetek, rossz/jó tapasztalatotok angliai au-pairként?:) Köszi előre is!
2011. ápr. 15. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nem lesz egyszerü. Nem is csak a családdal kell kijönni és ott helytállni, hanem egyedül leszel a világban. Tök egyedül. Ha rendszeresen jártál táborba, nyaraltál szülök nélkül már sokszor akkor nem lesz annyira nehéz, de sok lányt láttam hogy pár hét után szaladt haza mert annyira hiányzott a családja.


Nekem 2x is nagyon jó családom volt. Arra figyelj hogy olyan helyre kerülj ahonnan egyszerü az utazás nagyvárosba, vagy is legyen tömegközlekedés max 20 perc sétával vagy közelebb. habár amerikában nagyon olcsó volt a taxi és ott sokszor mentem az állomásra taxival.


Ami fontos szerintem hogy tisztázzátok mit miért. Vagy is pl nekem a családom a + gyerekfelügyeletért nem fizetett hétvégéken, de fizette ünnepnapon a haza utazásomat. Aztán azt is tisztázzátok mehetnek-e barátok hozzád. mert hétvégéknek nem mindig mész a városba és he megismerlketsz ott másik au-pair lányokkal akkor jó ha tudtok pl hozzád a szobádba menni stb...


Pl én voltam 4 gyerekes családnál egy óriási házban (11 wc volt) de nem vártak el sokat, déleött kitakarítottam vagy vasaltam, aztán az egész délután szabad volt, max ha anyukának el kellett mennie szólt elöre hogy maradjak otthon. de ennyi volt. a barátnöm egy 2 gyerekes családnál volt, ott neki egésznap tenni vennie kelett. délelött volt egy kis szabad míg a gyerekek suliba voltak, de délután csak vele voltak a kisgyerekek és rengeteg dolga volt. viszont neki az esti vagy hétvégi bébisitterésélt külön fizettek.

Amerikában pedig csak nanny voltam, ott reggeltöl estig egy kisgyerekkel voltam, de volt takarítónö aki mindent megcsinált, még meg is fözött.


Szóval tudd meg pontosan mit várnak el.

2011. ápr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
mindenképpen:) köszi
2011. ápr. 16. 10:31
 3/3 anonim ***** válasza:

En 3 evet nyomtam le Angliaban. Elso 6 honap egy videki csaladnal. A videk nagyon szep volt, de messze volt mindentol es egyedul voltam. A buszmegallo igaz 10 perc seta, viszont tobb mint egy ora h beerjek Londonba a baratnoimhez. Stresszes volt, hogy mindig visszaerjek az uccso busszal, mert reggel en vittem a gyerekeket, anyuka mar fel 7kor lelepett.


Aztan bekoltoztem Londoba egy 3 fius csaladhoz. Akkoriban ismerkedtem meg a baratommal es sokaig kimaradtam estenkent, aminek a noci nem orult. Ebbol balhenk is lett.

Az esti/7vegi babysitten keresztul megismerkedtem egy irto kedves csaladdal, akik live-out aupairt kerestek en meg terveztem, h osszekoltozok a baratommal. Masfel evet huztam le a legjobb csaladnal, imadtuk egymast, a kislanyok igazi babak voltak (persze hiszti volt ott is) kozben meg egyutt elhettem a szerelmemmel.

Aztan mikor vege lett az egesznek elsosorban a szerelem elmulasa, plusz az eso miatt jottem vegleg haza. Annyira megutaltam, hogy allandoan esett :(


Viszont a csaladdal tovabbra is tartottuk a kapcsolatot; meglatogattam oket Londonban, majd egy ev mulva elhivtak Svajcba sielni, mindent fizettek. Aztan mikor apuka (orvos) Pestre jott egy konferenciara, talalkoztunk es az egyik meno szalloda ettermeben ebedeltunk. Sokkot kaptam olyan magas volt a szamla, de o nem zavartatta magat.


Az elejen ami nehez volt, hogy a gyerekek rosszak, es hiaba agyalom oket, nem fogadnak szot. Aztan rajottem, hogy nem hagyhatom hogy az idegeimre menjenek. Nekem ez a munkam, ezert penzt kapot. Persze kedves vagyok veluk, meg valahol megszerettem oket, de tul sok erzelmet nem szabad belevinni, mert ha nem jok a korulmenyek, abban csak te mesz tonkre. Az o eletuk nem az en eletem. Ha valamit nem ugy csinalnak, ahogy en tennek, rajuk hagyom. Ha jo a kapcsolat a csaladdal, akkor nyugodtan mutasd ki a szeretetet, mert csak tobbet kapsz viszonzasul, de ha nem jo, akkor legyel profi es kezeld a szitut ugy mint egy munkahelyen kezelne az ember. Nem kell szeretni a fonokot, o sem azert tart teged mert szeret, hanem mert elvegzed a munkat, o pedig cserebe fizet neked. Mindenki jol jar. Az elejen lehet, h nehez lesz. En sokszor sirtam, aztan megtanultam, hogy az en hozzaallasomon kell valtoztatni, mert a gyerekeket nem az en dolgom megnevelni.


Miutan lazabbra vettem a figurat es nem gorcsoltem annyit, sokkal jobb lett minden es a vegen meg elveztem is. A nehezsegek foleg az elso csaladoknal voltak, az uccso live-out csalad mar tokeletes volt.

Persze lehet hogy nem is voltak azok, csak en tanultam meg, hogyan eljem meg ugy a dolgokat, hogy a javamra valjanak :)


sok sikert!

2011. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!