Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bosznián való átutazásról...

Bosznián való átutazásról vélemény?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Szép.Menjetek. Mostarban megállni, hidat megnézni!
2011. ápr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 BuNo100 válasza:

Szia!


Mi tavaly voltunk, igaz csak átutazóban, mert Montenegróba mentünk. Egy napot és éjszakát töltöttünk Szarajevóban, ami felejthetetlen élmény! Érdemes villamosra szállni, és kivillamosozni a reptérig. Azon a környéken még nagyon látszanak a délszláv háború szörnyű nyomai. A belvárosban a Bascarsija negyedben érdemes ebédelni, olcsó de kiadós helyi éttermek vannak. Az utak jók, bár a hegyekben vannak keskeny, rázós szakaszok. Ott mindenképp nappal érdemes átkelni.

Szóval csak ajánlani tudom :)


Üdv.

2011. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
ha a közbiztonságra gondolsz, jobb mint Magyarországon. Autópálya nincsen Boszniában, amire figyeljetek, hogy nem egységes a sebességhatár az országban. A horvát entitásban 70 km/h lakott területen kívül is, belül is. Az utak sem olyan rosszak Mostar felé. Nagyon kanyargós, de nagyon szép megéri!
2011. ápr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
csak ajánlani tudom, egyet értek az előttem szólókkal
2011. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nemsokkára megyek Én is és aztán megírom ,hogy milyen!

:)

2011. júl. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké!Én is megyek most vasárnap hajnalban!
2011. júl. 5. 13:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Én kedd hajnal!

Sok sikert!

Vám ról mit tudni?Sokat kell várni?Szétszednek?Alkoholt mennyit vihetek? Kaját mit nem vihetek?

2011. júl. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Minden Horvátországba utazónak, akik Bosznián keresztűl kívánnak átutazni némi tájékoztató az alábbiakban: Mivelhogy a szezonban vagyunk, megnőtt a várakozási idő a határátkelőhelyeken. Ezért a Boszniai határátkelésnél új információ, hogy pl. Metkovicnál, mivelhogy az átkelés fél órát is igénybe vesz-szombati utazást feltételezve- a Capljinai határőr szervek azt ajánlják, hogy feltétlen vegyék igénybe nemcsak a Metkovici átkelőt, hanem érdemes átmenni a szomszédos Gabelába és ott átmenni, vagy ugyancsak Metkovicban, ami ugyan helyieknek szóló átkelő, de a nagy forgalom miatt átkategorizálták a státusát és külfőldiek is közlekedhetnek rajta. Ez utóbbi Unka néven szerepel, ezért érdemes nyitott szemmel járni a környéken,hogy a hétvégi tömegnyomort az ember átvészelje némi leleménnyel.Ez eddig azoknak jelentős, akik Split felé mennek. Mást javasólnak azoknak, akiknek Dubrovnik és környéke a céljuk. Az ő számukra ugyancsak egy ilyen státust váltott átkelőt javasolnak, mégpedig a következők szerint. Mostarnal, vagy Capljinánál letérve a főútról, Stolac felé Trebinje irányába Ljubinje nevü helyiségig lemenni és ott Ravno felé menve Orahov Do -nál ott a határátkelő, pont a Slano-i öböl felett jön ki a magisztralra. És még egy figyelmeztetés-habár ez a kiutazó Bosnyákoknak szól, de azért érdemes nekünk is megszívlelni, ne vigyünk élelmiszert. Ellenőrzéskor visszaküldik az illetőt. Ez mai hír. Nem én találtam ki, hanem a Nacional online Horvát és a Capljina portal alapján osztottam meg Veletek.

Ezt most olvastam egy fórumon!

2011. júl. 5. 19:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen a hasznos információkat!

Jó nyaralást!

поздрав! :)

2011. júl. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!