Kezdőoldal » Utazás » Európa » Meglehet tökéletesen tanulni...

Meglehet tökéletesen tanulni angolul?

Figyelt kérdés
Ki szeretnék menni Angliába.Alaptudásom van angolból de az ahhoz kevés hogy munkát kapjak.Azt mondják ha olyan a környezet akkor az ember hamar megtanulja.De kb mennyi idő alatt?És mennyire?
2011. márc. 29. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Meglehet, hogy meg lehet ;)


A nyelvtant és a szavakat igen, de az akcentus mindig elárulja majd, hogy máshol születtél.

2011. márc. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha itthon sikerrel leteszel egy középfokú nyelvvizsgát, vagy nyelvvizsga szint közelében vagy, akkor 6-12 hónapra van szükséged hogy egy minden szituációban használható nyelvtudásod legyen.
2011. márc. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy milyen szinten tanulsz meg és mennyi idő alatt teljesen rajtad áll. Csak azért, mert kint vagy nem fog ragadni mint a kosz. Azért a jó nyelvtudásért tenni is kell.

Én 1 év alatt társalgási szintre kerültem nulláról, de nem mondom, hogy csak ültem és vártam a csodát.

Az akcentus meg... persze, az ember próbál tenni ellene, gyakorol stb, de ha megy megy, ha nem megy, nem megy. Attól még ember vagy és elfogadak. Már ha jó körökben forogsz. Én jó körökben forgok, az én akcentusomra inkább azt mondják aranyos és nem pedig megszólják.

2011. márc. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne beszéljetek már badarságokat, Ki a fene foglakozik az angol nyelvnél az akcentussal? A világ minden részén másként beszélik. Sokszor meg sem lehet érteni, csak nehezen. (pl. az ausztrálok egy részét).


Menj ki, a nyelvérzékedtől függ mennyi idő alatt tanulsz meg jól. Egyébként helyesen az utcán, munkahelyen nem lehet megtanulni, mint ahogy magyarul sem, hiszen még az ide beírogatók többsége sem tud rendesen magyarul.

2011. márc. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Te Kinga azért nem mindegy, hogy pl Amerikában egy szőke kékszemű ausztrál próbál kommunikálni a tájszólásával(!!!) vagy mintha egy tajwani akcentussal


a tájszólást ne keverd az akcentussal, mert az nálunk se mindegy, hogy Koreából jött vagy Salgótarjánból..

és igen akcentussal fogsz beszélni és törődni is fognak az akcentusoddal, honnan jöttél stb

pl én nagyon jól tudok németül főleg az osztrák bécsi "tájszólást" próbáltam elsajátítani, hogy végre levethessem az akcentusomat de így sem sikerült és sokszor azt kérdezik tőlem, hogy németország melyik részéről jöttem, mert furcsa a tájszólásom..

és ezt így megállapítják és rá is kérdeznek

2011. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

20:06


Te aztán qrva okos vagy. Inkább a németeddel foglalkozz. Az a szerencsétlen angol, vagy amerikai gondolod tudja, hogy miért beszél valaki idegen kiejtéssel? Azért mert más angol nyelvterületen nőtt fel, vagy tanulta az angolt? Hát nem tudja, nem is érdekli. Beszéltem már olyan ausztrállal, akit a kanadai sem nagyon értett, úgy kellett kitalálnunk mit is akar. Egy kicsit járj a világban és utána okoskodj.

2011. márc. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meglehet. Én áltiban 6, középsuliban 4évig nyomtam az angolt és csak makogtam, mikor kimentem Londonba. A gyerekektől könnyen tanultam és társalgási szintig jutottam. Utána még 2 évet lehúztam suliban szupi tanárokkal és megcsináltam a Cambridge univ. proficiency in English vizsgáját. Mikor Los Angelesben először megszólaltam mindenki megörült, hogy angol vagyok…az akcentus miatt.

Azóta elhagytam az angol akcentus és magyar ‘tájszólással’ nyomom. A kutyát nem érdekli, hogy van akcentusod van sem. Amúgy minél jobb az angol tudásod annál jobban felismered a különböző akcentusokat-tájszólásokat. Amikor először skót emberrel beszéltem, nem is tünt fel, hogy angolul beszél annyira gáz volt a kiejtése. Mostmár megértem őket, meg az aussiekat is, csak a sárgákkal van egy kis gond. Mondjuk nekik nem az akcentjük rossz, hanem az angoljuk úgy egyébként :)

2011. márc. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát hamar nem tanulod meg, csak sok idő alatt és akkor, ha energiát fektetsz bele, és mindenap tanulsz, célirányosan. Én angliában vagyok, tudom miről beszélek, csak úgy magától nem fejlődik az ember nyelvtudása (csak nagyon minimálisan).

Meg lehet amúgy tökéletesen tanulni, nem az akcentus számít, hanem, hogy helyesen beszéled-e a nyelvet (egyik ismerősömre pl rendszeresen azt hiszik, hogy ír, mert az hasonlít legjobban a magyar akcentushoz).

Ha belegondolsz, hogy a külföldiek hogy beszélnek magyarul, akkor pl sokkal zavaróbb, amikor nem tud kerek mondatokat mondani, hanem csak egymás mögé pakolja valaki a szavakat, mégha közel heyes kiejtéssel is, mint amikor valaki erős akcentussal, de korrekt magyar mondatokat rak össze (én volt, hogy egy hapsira azt hittem, hogy csak valahonnan vidékről jött, aztán kiderült, hogy életében először ját magyarországon, mert annyira helyesen beszélte a nyelvet).

2011. ápr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!