Kezdőoldal » Utazás » Európa » A "közeljövőben" barátommal...

Cicamancs. kérdése:

A "közeljövőben" barátommal Angliába szeretnénk utazni (? ) bővebben lent

Figyelt kérdés
Leginkább kaland célra és egyben munka ügyben is elmennénk. 1évig minimum ott szeretnénk lenni. Mi kell ahhoz hogy ez az "álom" beteljesüljön? Mennyi pénzre van szükség (repülő jegy, kaja, szállás,stb ) alapfokon minimum tudunk angolul,de sajnos leginkább szavakat....Akkor most nincs is értelme így kimenni? mert hallottam h ott hamar meglehet szokni/tanulni a nyelvet. hogy éri meg legjobban? Melyik várost ajánlod? Valami tanács/ötlet? előre is köszönöm.
2011. márc. 4. 14:34
 1/7 Adri baba ***** válasza:

Az álmodhoz nem kevés pénz kell:)

Először is nem mindegy hova mész,London nagyon drága.Inkább Manchestert ajánlanám.

A perülőjegy annak fügvénye mennyivel indulás előtt foglaod le?15-30ezer forint között vannak fapados járatok pl:Jet2.

A kaja kb 80-120font/hét

A szállás kb 1 szobás lakás 300-400font között már van+rezsi+adó ugyhogy olyan 500-600/hó és erre még kaució is jön legalább 1 hó de lehet több is.Te nem is vehetsz ki csak ugy lakást se munkahelyed,se bankszámlád...

Lehet szobát is bérelni erről nem tudok nyilatkozni sajnos.

Az hogy nem beszélsz nagy baj,hogy veszel ki lakást stb?Munkát hogy keresel?Már ne is haragudj de így ne mennj ki..

De ha mégis akkor legalább 2000fontal érdemes elindulni azaz kb 600-700ezer ft!

2011. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én kint élek évek óta..

Már az elején mondom,hogy kevés nyelvtudással nem érdemes neki vágni,mert esélyt sem fogtok kapni,hogy dolgozhassatok..De mivel csak későbbre tervezitek az utat,így van idő hogy tanuljátok a nyelvet..De nyelvtudás nélkül ne induljatok el.

Nem tudom mit értesz "kaland céljából"..de Anglia mint kaland elég drága mulatság..Azt hogy te azt hallottad,hogy itt kint hamar meg lehet tanulni,szokni a nyelvet,nos ez egyén függő..Én 3 év után is van amikor csak szavakat kapok el..Van aki több éve kint él,és nem tud angolul megtanulni,mert szinte nem is érintkezik az angolokkal..Ismerek egy kínai lányt aki 8 éve él kint de alig tud angolul..Nincs is rá szüksége,hiszen ahol dolgozik ott csak a saját nyelvükön kommunikálnak,és a boltban,üzletben annyi tudása van amivel elboldogul..

Szóval egyén függő hogy ki mennyi idő alatt szokja meg a nyelvet..Hogy mennyi pénzre van szükséged? Ezt nem lehet csak úgy megírni..Sok mindentől függ.Menyi a repülőjegy.hol akartok élni,és ott mennyi a szállás..Mennyire vagytok válogatósak kajában,mennyire tudtok spórolni,dohányoztok,isztok-e alkoholt? Mennyire akartok bulizni,szórakozni stb..

De röviden..A szállás/szórakozás a legdrágább mulatság itt kint.A kaja majdnem egyáras..Van ami sokkal olcsóbb,van ami drágább mint otthon..Ha étterembe,vagy kebabot,hamburgert ,fish and chipet fogtok enni állandóan akkor sok pénz kell.Ha nem vagytok kajában válogatósak akkor olcsón is lehet étkezni..A cigi és a pia nagyon drága..Így érthető,hogy a buli is drága szórakozás..Hogy melyik várost ajánlom?? Nem tudom..de azt tudom,hogy London a legdrágább,legzsúfoltabb város,és ott a legnagyobb a konkurencia..

Én tanácsolom,hogy ismerkedjetek meg olyanokkal akik kint élnek,és kérjetek tőle minél több tanácsot..talán minden kérdésetekre válaszol,így képet kaptok a valódi életről,és egyéb dolgokról ami kell hogy dolgozhass,élhess..Talán szerezzetek kint élő barátokat akik segíthetnek az első napokban is nektek..Csak úgy neki vágni ismeretlenül,infó hiánya nélkül,nyelvtudás nélkül nem szabad..De ti tudjátok..Én mindenesetre sok szerencsét kívánok nektek..

386N

2011. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,szeretnék minél több választ !


Nem dohányzunk, nem iszunk alkoholt sem,és a szórakozással is spórolnánk. Étterembe nem hiszem h sürün járnánk,főleg ha szűkös a helyzet. Igazából költő pénzt vinnénk eleget,hisz 2év még sokára lesz,de hamar lemegy végül is..Én leteszem sulimba a középfokú nyelvvizsgát nem sokára, barátom is lefogja tenni. Csak vacilálunk h melyik város..meg ha pl idővel saját lakást szeretnénk? nemtudom h keressek rá googlen kb mennyi egy lakás ott.

2011. márc. 4. 15:04
 4/7 anonim ***** válasza:

második vagyok..

Így jó:.Ha csak 2 év múlva jönnétek ki,akkor tanuljátok a nyelvet..Bár ennyi időre nem leszünk képesek megmondani hogy mennyibe fog kerülni a szállás,mert én lakást bérelek és évente emelik a bérleti díjat..Ahogy előttem is írták a lakásbérlés nem olyan egyszerű dolog..Ha valaki lakást bérel ahhoz már több minden kell.

Van ahol 1 hónapi van ahol másfél havi kauciót le kell tenni + a havi bérleti díj..De ez nem csak ennyi lenne.

A bérleti díj mellé rájön még a víz,villany,gáz számla,és a council tax is ami havonta fizetendő..A council tax is átlagosan 100 fonttól indul..De ahhoz hogy lakást kapj kell bejelentett,leinformálható munkaviszonyod(legalább 3 hónapnál régebbi)vagy ha nincs akkor keresned kell egy olyan személyt aki garanciát vállal a ti érdeketekben..Nem olyan könnyű ez..Azt hogy helyileg hova menjetek..ezt nektek kell tudni...Az első Manchestert ajánlotta.Ha szerettek gyárvárosban élni,ahol szintén sokan élnek akkor ez a város is jó..Ha inkább nyugisabb,csendesebb helyre mennétek akkor válasszatok kisebb várost..Ha szeretitek a sok tömeget,a drágaságot a konkurenciát akkor London is jó cél..Vagy akár Bristol vagy Oxford..A hely megtalálása csak tőletek függ..

2011. márc. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

JA! még valamit..A saját lakásra mit értesz? Hogy örök lakás??

Mert azt nem árt tudni,hogy elég drágák itt a lakások..egy szobás lakásért akár 120.000 fontot is elkérnek(vagy még többet)..és a lakások nem a legjobbak itt..vékony falak,hidegek,és elég sok javítani való van velük..(az új építésű még rosszabb mert ott még azt is hallod ha a szomszéd fingik egyet..)

2011. márc. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Adri baba ***** válasza:

www.gumtree.com vagy www.vivastreet.co.uk


Itt nézelődhetsz!De vigyázz valahol az ár per hétben van megadva nem havonta!

2011. márc. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pl én ösztöndíjjal vagyok kint, és elhatároztam, hogy részmunkaidőben dolgozni fogok. Az angolom nem teljesen folyékony, de elég jó, mindent megértek és beszélni is tudok szinte minden témáról (amiről egyébként tudnék), és pl ki tudok állni 10 ember elé is beszélni egy témáról.

1 hónapja keresek állást, igaz ne élet halál szinten, de azért mindennap nézegetek, küldözgetek önéletrajzokat, be betérek az ügynökségekhez. És még közelében se vagyok annak, hogy munkát találjak, mert mindenki úgy jön ide, mintha az ígéret földje lenne. Aztán hazamennek, amikor rájönnek, hogy nem az... Ja, és volt olyan üzlet, ahol kerek perec megmondták, hogy az angol kiejtésem miatt nem vesznek fel, pedig én még angolok között vagyok, és velük gyakorlom a nyelvet, és messze jobban beszélem, mint akik átlagban dolgozni jönnek..

2011. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!