Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dolgozott már valaki hosszabb...

Dolgozott már valaki hosszabb ideig Spanyolországban?

Figyelt kérdés
Mi a helyzet Spanyolországba? Fizetés,kaja,lakás bérlés, ilyenek mennyi pénz?
2011. febr. 28. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam. Alicantében(a régióban).

Elég vacak a helyzet, nem sok munka van, sok a munkanélküli még a helyiek között is.

Fizum nem volt nagyon sok. Magyar viszonylatban igen, meg nekem kinn is elég volt, de amúgy egy elég alapfizu volt. Kaja nem drága, kb mint itthon. esetleg kicsit drágább, de nem sok olyat találsz.

Lakásbérlés elég sok viszont, én tengerparti városban laktam, ott különösen drága volt, és nehéz volt nyárra is találni hosszú távra kiadó lakásokat. de tavaly már jobb volt a helyzet, elkezdtek lemenni az árak, de még így is egy 2 szobás lakás 400-500 euró+rezsi között van havonta. Studió vagy 1 szobás 300-400+rezsi körül.

Fizu általában 900-1200 euró körül van. Ezek pl szállodai munkánk, bolti eladó, adminisztrátor...ilyesmik.

Te mit dolgoznál kinn?

Beszélsz spanyolul? Anélkül nem érdemes kimenni mostanában, max ha van ismerősöd.

2011. márc. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*mármint megbízható ismerősöd, aki tutira azt mondja, hogy ad munkát, mert neki van kinn pl egy cége.
2011. márc. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk én nem Tenerifén, de dolgoztam már kinnt többször is.Viszont egy hónapja jött haza egy rokonom Teneriféről (pontosabban las americas-ról) és azt mondta, hogy nagyon sok munka van.Főleg angolt kérnek, azt mondják, majd megtanulod a spanyolt. Ott érdemes lenne keresgélni.

A szigeteken kivül, Spanyolországban elég rossz a helyzet munka szempontjából.

2011. márc. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hát igen, előfordulhat, h így szezon előtt sok embert keresnek...

amúgy ha vki nem akar annyira letelepedni sehol, én el tudom képzelni, h április-májustól szeptemberig tengerparton dolgozzon, turizmusban, novembertől-márciusig pedig a hegyekben, síparadicsomokban, szállodákban szintén...

2011. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!