Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aki Nyugat-Berlinben született...

Aki Nyugat-Berlinben született a személyi igazolványában az szerepelt hogy Kelet-Németország?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Biztos, hogy nem. Az NSzK része volt, tehát nem lehetett keletnémet, aki ott született.
2011. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Német Szövetségi Köztársaság, Bundesrepublik Deutshland volt a neve. A keleté Deutshland Demokratische Republik volt.
2011. febr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
A nyugat-berlini NSZK-snak szamitott, nem NDK-snak.
2011. febr. 20. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aki Ny-Berlinben született, az elég érdekes helyzetben volt. Az állampolgársága német volt (olyan nem volt, hogy NSZK- vagy nyugatnémet állampolgár, olyan viszont 1967-től volt, hogy NDK-állampolgárság), de Ny-Berlin NEM volt az NSZK része.


Egyébként az NDK-állampolgárság úgy működött, hogy azt nyugaton nem ismerték el úgy, mint NDK állampolgárságot. Aki NDK-állampolgár volt, azt az NSZK-ban "német állampolgár"-nak tekintették, tehát egy NSZK-ban tartózkodó NDK-s belföldön volt.


Aki Ny-Berlinben született, az nem szavazhatott az NSZK választásán, és nem kellett szolgálnia a Bundeswehrben sem, mivel ő viszont az NSZK felől nézve jogilag külföldi volt! Ha akart szavazni az NSZK választásokon, akkor át kellett költöznie az NSZK-ba. De akkor a Bundeswehr is behívhatta.

2011. febr. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Utolsonak: ez nagyon érdekes, kiváncsi lennék forrásokra

Ezt az "NSZK felől nézve külföldinek számitott" rész teljesen uj nekem.


Ami engem érdekelne: milyen útlevele volt?

2011. febr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ma 09:09


Az NSZK elismerte azt a tényt, hogy Ny-Berlin nem az NSZK része. Tehát az NSZK felől nézve Ny-Berlin nem belföld. A gyakorlatban, pl. gazdaságilag és részben közigazgatásilag Land-ként kezelték, de pl. azzal a megkötéssel, hogy Ny-Berlin nem küldött képviselőket a Bundestagba, és csak megfigyelőket a Bundesratba. Ha hoztak egy törvényt az NSZK-ban, az Ny-Berlinben nem lett automatikusan érvényes.


Mármost a ny-berliniek nem voltak NSZK-lakók (azaz NSZK felől nézve belföldiek), mert nem az NSZK-ban laktak. Ettől még németek, egyben az NSZK állampolgárai voltak, mert nem volt olyan, hogy NSZK állampolgárság, hanem olyan volt, hogy német állampolgárság.


A gyakorlatban összesen annyi volt annak a jelentősége, hogy külföldi vagy belföldi stb., hogy melyik kapun kellett átmenni a határátkelőhelyen. Ennek az egésznek szimbolikus jelentősége volt.


A Ny-berliniek NSZK útlevelet kaptak. De ha ebben ny-berlini cím volt, akkor azzal nem utazhattak a keleti blokkban, csak akkor, ha NSZK-beli cím volt az útlevélben. Bizonyos országokba ny-berlini igazolvánnyal is utazhattak.

2011. febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!