Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyibe kerülhet egy olaszors...

Mennyibe kerülhet egy olaszországi út?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, és alig jártam még külföldön. Románia és Szlovákia volt eddig a legmesszebb, ameddig eljutottam. Idén szeretnék menyasszonyommal elmenni Olaszországba egy csütörtöktől vasárnapig tartó hosszú hétvégére. Szeretném, Milánót, Rómát és Torinót is bejárni. Milyen költségekkel számoljak?
2011. febr. 18. 06:30
 1/5 anonim ***** válasza:

ha ezekközül az összes helyen szállás terveztek akkor már csak a szállásköltségek nagyon drágák

repülővel vagy vonattal mennétek?

repülővel ki és olaszban vonattal vagy hogy?

tudod írj konkrétabbat, hogy hol akarsz megszállni, egy városra mennyi időt tervezel, mivel akartok közlekedni, egyénileg vagy jobb lenne utazási irodával?

mert ilyen kevés infóból nehezen lehet egy ilyen út költségeit kiszámolni

2011. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha autóval mentek azt könnyebben kiszámolod, mert ott a térkép, pl Torino, Róma, több mint 500 km, ott a benzinköltséget ki tudod számolni.

egy szállás pedig általában 10-25 e ft/fő/éj

2011. febr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát az a helyzet, hogy még sosem ültem repülőn, de mivel ott is kellene valamivel közlekedni, még akár saját kocsival is mennék, ha úgy a legkedvezőbb. Úgy tervezném, hogy mindhárom városban egy napot (és éjszakát) töltenénk el, vagyis mindenhol csak 1 éjszakára kellene szállás. Gondoltam a "buszos" megoldásra is, de ezt a menyasszonyom biztos nem bírná, mert terhes. De csak nyár végén, ősz elején fog szülni, szóval van még idő. Hogy a repülőt hogy bírná, azt nem tudom.
2011. febr. 18. 12:20
 4/5 anonim ***** válasza:

akkor a buszt felejtsétek el, elég hosszú úgy az út, nem akkor álltok meg mikor akartok stb...

egy éj szállás tényleg 10-25 e ft/fő/éj...ezzel már számolhatsz is kb négy éjszakát


ha bevállalod, hogy ennyit vezess, akkor vigyél térképet vagy GPS mert eléggé könnyen el lehet tévedni, akkor is ha olaszban nagyon nagy betűkkel vannak a lehajtók kitáblázva.

Drága a matrica arra is kell gondolnod, meg a parkolás is



Rómára több idő kell ám, mint Milánóra...tehát ha egy napot akarsz Milánóra akkor három kéne Rómára, mert ott azért jóval több minden van meg szebb is, de azért jó a két nap is


Ha nem akarsz ennyit vezetni akkor:


Oda vissza mondjuk Milánóban szálltok le repülővel..

Ha így akarjátok akkor már most vegyétek meg a repülőjegyet, mert így sokkal olcsóbban megússzátok, mintha utsó pillanatban veszitek...

mert a repülő annál olcsóbb, minél előbb vásároltok

fapadossal oda vissza lehet, hogy csak 10-30 ezer ft/fő

normálal kb 60-70 e ft oda vissza


Milánót és Torinót gyalog is be lehet járni szép nyugodtan, de

Rómában érdemes közlekedési napijegyt venni kb 6 euro


Olaszországban belföldön a legjobb a vonat: gyors és kényelmes, de helyjegyet muszáj venni

egy jegy Róma és Milánó között 49,50 euro

rakétavonattal meg 99 euro

2011. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Dönteni még nem sikerült, de jó tudni, hogy a repülőjegyet már most meg kell venni...
2011. febr. 21. 06:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!