Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes Erdélybe utazni?

Érdemes Erdélybe utazni?

Figyelt kérdés
Milyen látnivaló van ott?Ha jártatok már ott,írjatok,hogy mit érdemes megnézni.
2011. jan. 24. 23:33
 1/8 anonim válasza:
Érdemes minden képpen! Én évek óta játok rendszeresen, és nem tudom megunni. Kezdetnek a legtipikusabbakat ajánlanám, biztosan kihagyok pár dolgot de pl: Gyilkos tó, Szent Anna tó, Kis és nagy Cohárd (hegyek) Hargita, Kis hagymás, székelykő (Torockónál) Békás szoros, Tordai hasadék, Parajdi sóbánya, Retyezát, Székelyudvarhely, Marosvásárhely, Kolozsvár, Dévai vár, Csíkszereda, Csíksomlyó, ott a hegy, 1000 éves határ, Korond, Farkaslaka, ott Tamási Áron sírja, hú nem is tudom. Egy útra ez azt hiszem elég lesz:) Minden esetre gyönyörű vidék. Csak jót tudok mondani róla.
2011. jan. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp!

Kétszer voltam eddig, és még szeretnék eljutni jó párszor, legközelebb idén nyáron.

Szováta, Parajd, Gyergyói havasok - ezen a környéken voltam, keletre a Gyilkos tó és Békás-szorosig. Meseszép. És még idegen nyelven se kell, hogy beszélj, a legtöbb helyen olyan, mintha belföldön lennél :)

2011. jan. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Látnivalókat már soroltak ezért más élményt írok. Külföldön jársz, mégis majdnem mindenki (még a románok) is beszél/ért magyarul. Persze vannak megrögzött románok akik csak angolul hajlandóak érteni. A legkisebb faluban is kedvesek, nagyon szép a természet. Elég olcsó és akár egy magánházhoz is bekérezkedhetsz ha útközben rádesteledik.
2011. jan. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

"mintha belföldön lennél :)"


Revízionista!

2011. jan. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha először mész, akkor szerintem érdemes lenne Székelyudvarhely és Csíkszereda között szállást találnod, és így kisebb-nagyobb (attól függően, mennyi időre mész) kirándulásokkal megnézheted a főbb látnivalókat. Én is javaslom a magánszállásokat, a székely magyarok híresek a vendégszeretetükről!

Mi 3x voltunk, ebből 2x Székelyföldön. Kocsival mentünk, így már útközben is megálltunk pár helyen, pl. Torockó (egyik kedvencem), Almásgalgó - Sárkányok kertje (ezt kevésbé ismerik), Kolozsvár, stb.

Amit még nem írtak, de érdekes lehet (Székelyföldön): Bözöd - elárasztott falu, Énlaka, Vargyas-völgye, Nyerges-tető, de sorolhatnám még....

Amire minden magyarnak legalább 1x az életben el kellene jutni, az a csíksomlyói búcsú pünkösdkor. A tv-ben is lehet nézni, de érezni nem!

Akárhová is mész, élményekben gazdag utat kívánok!

2011. jan. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Torockóra tényleg érdemes elmenni ott gyönyörűen látható a Székely-kő és pár km-rel arrébb a tordai sóbányát is érdemes megnézni, ha jól emlékszem 14x visszhangzik a hangod :D nagyon faxa:D
2011. jan. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenkepp. Allj meg Nagyvaradon es Kolozsvaron is.
2011. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
És Brassóban.
2011. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!