Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van itt Finnországban vagy...

Van itt Finnországban vagy Norvégiában élő magyar?

Figyelt kérdés

Olyanok segítségét kérem, akik úgy költözztek ki innen Magyarországról és végigjárták az ehhez szükséges dolgokat. Életem legnagyobb álma, h Skandináv államban éljek :) Imádom a tájat, telet és a skandináv emberek életmódját :)

Én egy érettségi előtt álló lány vagyok, szóval még nincsen szakmám. Nem is lesz, csak max OKJ-s boltos. Idén ősszel szeretnénk kiköltözni Norvégiába vagy Finnországba. Anyukámmal mennénk ki ketten. Valószínű, h csak én tudok munkát vállani ott. Angol nyelvtudásom kiváló, norvég vagy finnt nemsokára elkezdek tanulni. Lenne pár kérdésem:

Van e boltos vagy takarító munkalehetőség??

Egy fizikai munkásnak(boltos vagy takarító mivel mást nem nagyon tudok vállani szakma hiányában) mennyi ott a fizetése?

Kb. mennyi pénz kell a megélhetéshez 2 embernek(átlagos életre gondolok) ?

Mi a feltétele a kiköltözésnek, mennyi az anyagi vonzata?

Nagyon örülnék, ha fel tudnám venni a kapcsolatot egy magyarral, aki ott él :)

Előre is köszönöm a válaszokat :)


2011. jan. 14. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

bár én még nem élek ott , pár hónap és Finnországban fogok lakni. én már jópár hónapja tanulom a finnt hogy valamennyi tudásom legyen mikor költözünk. hát nem egyszerű. azt ajánlom hogy ne halogasd az adott nyelv tanulását mert nyelvtudás nélkül szinte lehetetlen még takarítói munkát is kapni. az angollal munkavállalás szempontjából nem sokra mész hacsak nem az IT bizniszben vagy.

nekem annyiból egyszerűbb a helyzetem hogy a párom finn, és már a lakásunk is megvan , tehát nem kell aggódnom az első időszak miatt még akkor sem ha nem találok rögtön munkát. hogy mennyi pénz kell? sok. mivel finnország eszméletlenül drága. mi az albérletért 700 eurót fiztünk majd. igaz elég nagy lakás és jó helyen is van.ha nincs még szállásotok akkor kauciót is kell fizetni, ami több hónapi bérleti díj, kajára minimum havi 500-600 euró elmegy majd szerintem két embernek simán. a fizetés takarítóként olyan 1000 euró körül van. tehát ha van rögtön munkátok(amit kétlek) és van sok félretett pénzetek akkor érdemes nekivágni. de finn nyelvtudás nélkül nagyon nehéz lesz.

2011. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy rokonom van kint már jó pár éve,Én ugy tudom hogy Ők pikk pakk mentek ki kb 2 hét ügyintézés után,gyárban dolgoztak az elején,most nem tudom hogy hol dolgoznak,de az tuti hogy nem tudtak finnül,csak angolul valamennyire.De egy biztos hogy ott állitolag baromi nyugisak az emberek,Én irigyelem őket,Én is szivesen kimennék,de nálunk már gyerekek is vannak így már nem tudunk sajnos.
2011. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is Finnországban élek. Nyelvtudás nélkül nehéz munkát kapni. Vannak bolti meg takarítói munkák, de inkább olyan külföldiket vesznek fel akik itt élnek már pár éve.

Az élet nagyon drága itt, de ha kapsz munkát akkor meg lehet élni. Nekünk a költőzés kb. 1 millióból jött ki, de a legnagyobb része a cuccaink költöztetése volt: 500 000 Ft. Erre rájött még a két repjegy, az első havi albérlet+ a kaukició (2 hónap) illetve az első fizetésig való megélhetés.

Szerintem a takarítói és boltos fizetés kb. 1200-1500 Euro.

2011. jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
hali,én Norvegiaban elek.boltos es takarito melo egyarant van,bar az elobbihez fontosabb a norveg nyelv ismerete.ajanlom hogy nezz korul a www.finn.no/job oldalon,mert nem egyszeru munkat talalni es ha melo nelkul dekkolsz itt az rengeteg penz.en dolgozom,a parommal elunk ketten a fizumbol,kb 600ezer ft megy el havonta az albira,kajara stb.ha megszoritod es talalsz olcso lakast akkor kijossz 400bol.ha erdekel a dolog kuldj emailt es elmondom mik a teendok letelepedes elott
2011. ápr. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!