Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szeretnék kiköltözni nyáron...

Renike230 kérdése:

Szeretnék kiköltözni nyáron Stuttgartba (vagy környékére). Voltam már ott párszor és nagyon tetszik a hely. Tipp?

Figyelt kérdés
OLYANOK VÁLASZÁT VÁROM AKIK OTT ÉLNEK VAGY ÉLTEK NÉMETORSZÁGBAN.A NÉMET NYELVET MÉG CSAK KB ALAPFOKON BESZÉLEM.VISZONT OLASZUL NAGYON JÓL TUDOK(ÍGY ARRA GONDOLTAM KEZDETBEN ESETLEG VÁLLALHATNÉK OLASZ ÉTTEREMBEN IS MUNKÁT).HA AZT KÉRDEZNÉTEK MIÉRT NEM MEGYEK OLASZORSZÁGBA DOLGOZNI,A VÁLASZOM AZ HOGY MÁR OTT SEM ÉRI MEG ANNYIRA DOLGOZNI.A VÁLSÁG ELÉGGÉ ÉRZŐDIK ARRAFELÉ.
2011. jan. 12. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagybetükkel írtál.


Németországba alap a német nyelv. Akkor tudsz elhelyezkedni más nyelvvel ha keresett szakmád van amiben nagy tapasztalatod van. Pl mérnök, informatikus stb...


Csak munkavállalási engedéllyel kaphatsz munkát, azt pedig csak szoros feltételeknek adják meg. Pl kisegítö munka kilöve, így pincérként tuti nem vennének fel. Németek tele vannak olaszokkal, ´gy nem fog egy olasz étterem alig olaszul gagyogó magyart felvenni, akad neki elég olasz munkavállaló.


Ha igazán kiakarsz jönni, akkor mehetsz idény munkára, arra 2 éves munkavállalói jár. ugyan így az au-pair munkára vagy idösgondozásra is.


Másik lehetöség hogy sok magyar cég kölcsönöz munkaeröt pl husüzemekbe, vagy hegesztés, vagy autóiparba.

2011. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszadónak igaza van. Német nyelv nélkül sajnos nagyon esélytelen elhelyezkedni. (Olyan mintha Magyarországon csak angolul beszélnél --> fontos, fontos, de az adott ország nyelvét beszélned kell!!)

Mit jelnent az neked hogy "MÁR OTT SEM ÉRI MEG ANNYIRA DOLGOZNI"?

Igen itt magasabb a fizetés, de a lakás ára is 3szor annyi mint odahaza, nem beszélve a rengeteg biztosításról, amit fizetned kell! És Dél- Németországban az élet alapból drágább mint észak- németben.

Ezeket tanácsnak szántam.

Viszont ha vársz még egy évet a kiköltözéssel és otthol beiratkozol valami nyelvtanfolyamra, egy év alatt ha folyamatosan csinálod nagyon sokat tanulhatsz.

2011. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A munkavállalási engedélyt(már ha kell ) a munkaadóm intézni ahol munkát kapok tudtommal...az élet meg nem sokkal drágább kint mint Magyarországon,egyébként meg biztos forrásból tudom hogy kint lehet apartmant bérelni már 250 eurótól.Ez nem olyan nagy összeg.Olaszul meg nagyon jól beszélek és a németet is tanulom.Köszönöm szépen a segítséget!
2011. jan. 13. 12:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!