Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi pénzt érdemes vinnem...

Mennyi pénzt érdemes vinnem Olaszországba?

Figyelt kérdés
Egy hétre megyünk, utazás, szállás és kaja már ki van fizetve, és nem tudom, kb mennyi pénzt vigyek magammal. Nem akarok mindent összevásárolni, csak rokonoknak egy-két apróságot ajándékba.
2009. jan. 28. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ki van fizetve a kaja is (nem csak reggeli és vacsora), akkor elég ha van nálad 200 euró. Ennél kevesebbel ne menj ki, inkább hozd vissza, ha marad, minthogy ne legyen elég. Ha csak félpanziót fizettetek, akkor kb. napi 50 euróval számolj, nekünk is annyi szokott elmenni.
2009. jan. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért valamennyit csak kell fizetni a szállodában is. pl. mosatás, széf bérlés, és az adomyány a végén, amit minden szálloda felszámol beteg gyerekek, ilyesmi. Ha nem akartok semmilyen fakultativ programra menni és a szállodán kivül sem fogtok menni étterembe, akkor 2-300 euró elég lesz. Bár én nyaraláskor mindig meg szoktam betegedni és legutóbb is 375 euró volt az orvosi számla. Ilyenekre is fel kell készülni. Inkább vigyetek több pénzt, mint kevesebbet.
2009. jan. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Szia! Mi 150e forintot váltottunk euróra. 10 napot töltöttünk anyukámmal Lignanoba. Minden nap étteremben ebédeltünk v. vacsoráztunk, isteni fagyi kelyheket ettünk, és előszeretettel látogattuk a bárokat. Minden nap boltban vásároltuk meg a reggelinket, és családunk minden tagjának nagyon tuti ajándékokat vettünk. A végén 100 eurót még haza is hoztunk. Ja és voltunk Velencében is, ahol múzeumokat látogattunk.
2009. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tade ***** válasza:
100%
Szia. Helytol is fugg hova mentek. En min. 300 eurot ajanlok. Itt lakom, tisztaban vagyok az arakkal, es bar tudom Magyarorszagon 300 euro sok, de itt 1 hetre eppen, hogy eleg. Csak, ha kimesz enni 1 pizzat+udito 15 euro, ha ketten vagytok mar 30. Amugy az utolso elottinek uzenem, hogy mar lehet csinaltatni EU-s taj kartyat, ami szinte fillerekbe kerul es barhol elfogadjak. En 3 evvel ezelott fizettem 1500 ft-ot es 10 evre jo, es barmilyen EU-s orszagban elfogadjak,ha megbetegedsz, balesetet szenvedsz, stb. Nem ervenyes viszont a fogaszaton,(pl. ha egy fogtisztitast szeretnel, vagy fogfurast) kivetel, ha valami nagyon eletbevago, igy ha legkozelebb megbetegedsz, akkor csak felmutatod es az orvosnak kutyakotelessege elfogadni. Persze az orvossagot ugyanugy ki kell fizetned :))
2009. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem szállodában leszünk, ez ilyen cserenyaralás, családoknál. Gyakorlatilag csak annyi pénzre gondoltam, amiből egy-egy doboz csokit vagy ilyesmit vehetnék a családomnak, meg esetleg magamnak valamit, ha megtetszik. Csak azért kérdeztem, mert eddig sose voltam külföldön, és nem nagyon tudom, milyenek ott az árak. De köszi az eddigi válaszokat:)
2009. jan. 29. 16:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!