Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek Svédországba vagy...

Szerintetek Svédországba vagy Spanyolországba érdemesebb költözni?

Figyelt kérdés
mert tisztában vagyok azzal, hogy svédeknél sokkal jobb helyzet van, de spanyolul könnyebb megtanulni és ott nincs is annyira hideg.
2010. dec. 12. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Svédországot választanám, de igazán én nem szeretem a meleg helyeket+ 20% os munkanélküliség van Spanyolban. de aezek csak az én véleményem, nyílván te döntesz
2010. dec. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem a Holdra ,ott még nem kell nyelvet tanulni ,és nincs munkanélküliség sem,a fizetés az ingyenes .
2010. dec. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
svédország. szerintem egy lapon sem lehet említeni a két országot. ha biztos megélhetést akarsz és magas színtű oktatást akkor is mindenképp svédország. hozzáteszem hogy nyelvtudás nélkül én nem mennék külföldre, legalábbis olyan országba aminek nem beszélem a nyelvét.
2010. dec. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Svédország...nem véletlenül Európa egyik legfejledtebb országa. Ott szinte midnenki beszél angolul, Spanyolországban tudtommal nem igazán(vagy igazán nem), és a svéd nyelv azért nem annyira nehéz(persze valamivel bonyolultabb, mint a spanyol), hogy amiatt ne költözz oda.
2010. dec. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
*legfejlettebb
2010. dec. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Én Spanyolországban laktam évekig, szeretem is az országot, de mégis inkább Svédországot javaslom, ha biztos megélhetést akarsz....Én csak az időt nem tudnám ott elviselni, az a nagy hideg, télen "egyfolytában" sötét...na meg most még robbantgattak is...
2010. dec. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Ha szereted a focit, nem kérdés, ha nem szereted, akkor Svédország!
2010. dec. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Svédország, mint biztos megélhetés? A párom svéd, kinn is lakik, és egy éve nem talál munkát, úgyhogy valószínűleg nem a svédül nem beszélő bevándorlókat fogják alkalmazni, amíg a saját helyzetüket is alig tudják rendberakni...

De csatlakozom az előttem szólókhoz. Én oda nem mennek, aminek a nyelvét már nem beszélem előtte valamennyire, mert még úgy is csak maximum boltba vennének fel pakolni...

2010. dec. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

"egy éve nem talál munkát"


Pontosíts, egy éve nem talál olyat amilyet szeretne!


Azzal tisztában kell lenni, hogy ha kimész egy országba minimum a nyelvüket beszéld, + akkor sem biztos, hogy a szakképesítésednek megfelelő munkát találsz.Amúgy én beszélek svédül, egyáltalán nem nehéz, ha angolul vagy németül tudsz, akkor nagyon könnyű megtanulni svédül.


Az időjárásról annyit, hogy svédo.-ban tényleg hideg van és ha ilyen fázós meg lehangolódós típus vagy, akkor spanyolba menj, ha meg nem zavar a hideg akkor meg svédbe. Szvesz szerintem svédországban szebb helyek vannak (meg én a telet is nagyon szeretem).

Amúgy Svédo.-ban van egy mondás: "det finns inga dåliga väder, bara dåliga kläder" azaz nincs rossz idõ, csak rossz ruha :D

2010. dec. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

tetszik ez a mondás :D

de amúgy. hát nem nagyon bírom az ilyen nagy sötétséget, meg hóviharokat :S :(

2010. dec. 18. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!