Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécsben egy nap alatt megnézhe...

Bécsben egy nap alatt megnézhető dolgok?

Figyelt kérdés
Bécsben meg lehet nézni egy nap alatt a Schönbrunnt, Hofburgot, illetve a belvárosban a főbb dolgokat? Dóm, Rathaus, Opera, karácsonyi vásár
2010. nov. 30. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem mész be sehol, csak sétálgatsz, akkor igen. A belváros alapvetően nem túl nagy, a látnivalók nagyrészt pedig ott csoportosulnak. Schönbrunn van egy kicsit kijjebb, de nem vészes. Szóval igen, belefér egy napba, de akkor csak felületesen.
2010. nov. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen a föbb dolgokat meg lehet nézni egy nap alatt és Schönbrunnba is el lejet jutni, de normális esetben csak schönbrunnra elmenne egy nap. Esetleg van egy kis vonat, vagy fogat amiben a jegyek 5 Eurba kerülnek. A körút kb 40 Perc. A schönbrunni parkba a belépés ingyenes. A kastélyba 10-15 Eur között. A Glorietteben felmenni a

tetöre 2 Eur. Az állatkertbe a belépés 18 Eur felnöttnek. Szerintem télen a schönbrunn nem olyan érdekes. Èrdekesseb a mai Práter mely egy pár percre van a belvárosból metróval. Az utóbbi években nagyon szépen kiépitették. Nem vagyok 100%ban biztos hogy télen is müködik egészében. Ha akarod megnézem mert nem messzire lakom töle. A Práter bejárása is normális esetben egy fél nap. A belvárost tényleg be lehet járni egy nap alatt, de ott is van sok múzeum melyek pénzbe kerülnek. Tudtommal a természettudományi és a szépmüvészeti múzeum a belépö 15 Eur. A Stephansdomba ingyenes habár itt is fizetni kell 5 Eurt ha valaki le akar menni a katakombákba, a toronyba vagy csak egy csoportos vezetésért. Nem tudom van e csoportvezetés magyar nyelven. Lehet hogy van. A Rathaus elött van egy karácsonyi vásár és kb 150 bódéból áll. Elég nagy. De van a Hofburg elött is a Máriateréziaplatzon kb 600 Méterre a Rathaustól. èrdekesebb helyek még a "Lainzer Tiergarten". Es egy nemzeti Park.Kb 7km2 a területe,de csak azoknak ajánlott akik szeretnek dombokat mászni és többek között vaddisznókkal közelröl találkozni. Ja meg Bécs egy horgász paradicsom csak kevesen tudják:. Horgász alig, van hal pedig annyi mint a mesében:) Èrdekes még megnézni a Bécs patakocska torkolatától 10 Méterre hogy egy hidlábnál mennyi hal gyüllik össze, de ott nem szabad horgászni.Ez sincs messze a belvárostól (U4 Landstraße) csak kevesen tudják. Remélem segitettem valamit.Külömben itt élek 12 éve és én sem ismerek mindent úgyhogy egy nap csak nagyon kevés érdeklödésnek elég.

2010. dec. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A Hofburg és a Sissy-múzeum megtekintése belefér a napba? Úgy, ha a Schönbrunnhoz nem mennénk el, csak a belvárosban való lófrálás mellett lenne ez, mint 'múzeumozás'.

2010. dec. 1. 21:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen A Sissi múzeum és Hofburg a belvárosban van párszáz méterre a Rathaustól.
2010. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ajánlanám még a Dorotheumot, vagyis a Dorotheum Palotát az elsö kerületben. Habár csak egy aukciósház, ott van a legtöbb meg legolcsóbb ékszer Bécsben. A belépés dijtalan és rengeteg érdekes dolog van az ékszereken kivül is.Lehet hogy érdekesebb mint egy múzeum.
2010. dec. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2010. dec. 12. 22:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!