Kezdőoldal » Utazás » Európa » Albánia az Enver Hodja idejébe...

Albánia az Enver Hodja idejébe is ilyen putrij volt vagy akkor tiszta és rendezett ország volt?

Figyelt kérdés

nov. 20. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Putri volt mindig
nov. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Putri volt mindig
nov. 21. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Meglehetősen.

Sok betonszínű lakótelep, nyitott lépcsőházak, rengeteg különböző méretű betonbunker, a tengerparton egyetlen, valaha az olaszok által épített rettentően elhanyagolt szálloda (Duresben), térképen jelőlt út Elbasanba csak terepjáróval, vagy teherautóval volt használható.


Viszont többnyire tisztaság volt. Sok viszonylag csinos nő takarított az utcákon Tiranában -állítólat a "kikapós asszonykákat" ezzel büntették


Szóval lehetne bőven sorolni...

nov. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Telelő Teve ***** válasza:
100%
Nagyon fejletlen és korrupt ország volt. Jugoszlávia egy mintaállamnak tűnt hozzá képest, pedig ott is akadtak problémák bőséggel.
nov. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Jóval putribb volt, mint manapság.
nov. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Hoxha durván paranoid volt, ami viszonylag még érthető is az ország adottságai alapján. A második világháború után az albánok kb. 1 millió fős népességről indultak, és nem volt se iparuk, se semmijük, szóval még a maihoz képest is sokkal jelentéktelenebb országnak számítottak a kommunista blokkban. Plusz Tito például nyíltan bejelentkezett, hogy ő szívesen beolvasztaná Albániát Jugoszláviába, csak Sztálin ezt nem hagyta jóvá. Úgyhogy innen jön az erős befelé fordulás és elzárkózás még a kommunista blokk többi országától is. Másrészt Sztálin halálával (1953) a Szovjetunióban gyorsan elkezdték visszabontani a személyi kultuszt, illetve enyhíteni a szigoron, kegyelmet adni a politikai elítélteknek, stb., Hoxha viszont éppen ezeknek a kiépítésén ügyködött, úgyhogy elég hamar elég vitába kerültek, és Hoxha megszakította a kapcsolatot a Szovjetunióval. Helyette egy ideig Kínával kokettált, és Kína támogatta Albániát anyagilag, de aztán Mao halála után ez is megszűnt. Albánia egy extrémen magába fordult országnak számított, ahol eszetlenül költöttek pénzeket például bunkerek építésére, miközben az emberek végtelenül szegények voltak, az állambiztonság pedig mindenkit megfigyelt, és gyakorlatilag bárkit letartóztathattak, megkínozhattak. Konkrétan egy Észak-Koreához hasonló országot kell elképzelni, ami egészen Hoxha haláláig (1985) kitartott.
nov. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy putri, de a várható élettartamban veri Magyarországot. Nézz utána bátran. A bérek, árak nagyon közelítenek a magyarhoz.
dec. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10 éve 2 Ft volt egy lek, most meg már 4.
dec. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!