Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországba tartozkodás...

Olaszországba tartozkodás esetén csináltatnom kell olasz ideiglenes lakcímkártyát?

Figyelt kérdés

Kezdjük az elején mert elég összetett ez az egész és én már nem tudom hogy mit hogy kell mert valahol ezt olvasom valahol meg amazt (ha tudjátok ezeket honnan érdelődhetem meg segitsetek kerlek)

Szóval férjem kapott egy munkalehetőséget olaszországba ami összvissz 8hónap. Én gyeden vagyok a 10hós babánkkal. Ki szeretnénk vele menni DE!

1. Megszűnik a gyedem ha bár a magyar lakcímem megmarad de olasz ideiglenes lakcímem lesz?

2. Egyátalán szükség van e az ideiglenes lakcímkártyára vagy 8 hónapot kintlehetek külföldön anélkül

3. A saját autónkkal mennénk de nem tudom hogy mennyi ideig lehet külföldön magyar rendszámmal valahol azt olvastam hogy 3 valahol 6 hónap valahol meg 1év (azt tudom hogyha az ideiglenes lakcímem olasz akkor az automat is át kell iratni)

Köszönöm ha segítettél!



#Olaszország #Ideiglenestartozkodás #Autóátiratása #Gyedkülföldön
tegnapelőtt 04:28
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Ideiglenes lakcím csak Magyarországon van


2. Ha átjelentkezel, akkor valóban nem jár gyed


3. Ha nem jelentkezel be, akkor gondok lehetnek a kinti betegbiztosítással, ami ugye a kisgyerek rendszeres vizsgálatai miatt problémás lehet.

tegnapelőtt 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Melyik városba mentek?
tegnapelőtt 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
8 hónapra én nem jelentkeznék át sehova. EU-ban vagy. Mivel nem fogsz dolgozni ott, így Neked ez nem szükséges. Viszont, ahogy 1-es írta az eü-ellátás az tényleg necces, így csak magánba tudtok majd menni. Emiatt lehet érdemes párod nevére kötni vmilyen helyi egészségbiztosítást. àltalában családtagokat hozzá lehet adni.
tegnap 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!