Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapest Tallinn repülőúton...

Budapest Tallinn repülőúton átszállásom lesz London Lutonban. Ugye nem kell vízum, elég a személyi?

Figyelt kérdés

tegnapelőtt 21:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vízum nem kell, a személyi viszont nem elég, útlevél kell.
tegnapelőtt 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi az infot! Hmm az nem a legjobb hír, mert lejárt. Kézipoggyásszal megyek, úgy nem lehet a tranzitzónában maradni?
tegnapelőtt 21:49
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja, azt olvasom tényleg kell.
tegnapelőtt 22:16
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag nem maradhatsz a tranzitban.

De ha mégis, én akkor sem kockáztatnám meg. Mi van, ha pl. törölnék a második járatot? Akkor napokig csöveskedsz ott?

tegnapelőtt 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ja, eleresztettem, ez egy 60 euros lecke volt.


Luton oldalán írják:


London Luton Airport is a point-to-point airport. This means we do not have transit facilities for international passengers wishing to connect to another destination.


On arrival, you will need to go through immigration and passport control; you will cross the border to enter the UK and if necessary, will require the correct documentation or visas to do so.


Once you have passed immigration, you will exit the Arrivals building and walk through to Departures and undergo a security check for your next flight.

tegnapelőtt 23:22
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Felárért lehet gyorsítani az útlevél igénylést.
tegnapelőtt 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
39.000 forint az azonnali -24 óra alatt elkészülő útlevél pótdíja.
tegnap 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Soron kívüli (5 napon belüli) eljárás igazgatási szolgáltatási pótdíja 19.000 forint.

Sürgősségi (3 napon belüli) eljárás igazgatási szolgáltatási pótdíja 29.000 forint.

Azonnali (24 órán belüli) eljárás igazgatási szolgáltatási pótdíja 39.000 forint.

tegnap 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infot, külföldön vagyok, sok utánajárkálás lenne. Találtam másik járatot
tegnap 13:26
 10/15 franciasrac ***** válasza:

Azt hiszem nem is kell útleveled sem. Nekem volt már átszállásom Indiában, ahol kérik vízumokat a francia állampolgárok részére, de az nekem nem kellett mivel nem hagytam el a nemzetközi zónát. Röviden, hogyha közvetlenül mennek a bőröndjeid Tallinnba, anélkül, hogy kelljen újra feladnod a poggyászodat Londonban (valszeg nem kell ha végigutazol ugyanazzal a légitársasággal), akkor nem kell útlevél. Hogyha kétled abban, vidd magaddal az útleveled hogyha van. Mindenesetre nem kell vízum az Egyesült Királyságba az EU-s tagállamok polgárainak.


(Most hogy végigírtam ezt, csak olvastam amit te fentebb írtál, hát szerencsétlen vagy, sajnos ezzel nem tudok segíteni, de még hagyom az üzenetet a jövőbeli olvasók számára)

tegnap 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!