Svájcban szebb a természet, míg Ausztriában szebbek a városok? Csak én látom így?
2:
Szóval csak buszos társasutazáson jártál eddig Svájcban...
Nem jelenteném ezt ki kategorikusan. Svájcban nagyobbak a hegyek, mint Ausztriában, több, nagyobb gleccserek vannak, de Ausztriában is van sok hegy, sokfélék, mindegyik hegycsoportnak megvan a maga varázsa. Példának mondanám a Gesäuse nemzeti parkot, ami simán felveszi a versenyt szépségben a svájci hegyekkel, csak nyilván másmilyen. Nagy tavak is vannak nagyon szépek mindkét országban. Szóval én természetben nem mondanék sorrendet.
Ami a városokat illeti, Bécs és Salzburg gyönyörű, Linztől és Graztól nem ájulok el, Klagenfurt jellegtelen. Svájcban Genf viszont felveszi a versenyt szépsegben Béccsel és Salzburggal, a többi város már nem.
Genfet mi miatt tartod szépnek? Őszintén kérdezem, nem kötekedésből. Én a mostani utazásom során voltam Zürichben, Bernben, Genfben és Lausanne-ban, a két francia nyelvű város szerintem szörnyen jellegtelen (sok helyen egyenesen csúnya), Zürich nem rossz, Bern pedig gyönyörű.
Ausztriában szerintem Innsbruck is nagyon szép, nekem Graz is tetszett.
6:
Az ismert svájci városok közül csak 3-ban voltam, mert amúgy a hegyek miatt megyek ha megyek.
Zürich koszos, szemetes volt, így rossz benyomást keltett bennem. Bern szép kisváros volt, tetszett. Genf pedig kimondottan szép, tetszett építészetileg, meg a fekvése is a tó partján.
Innsbruckban még nem jártam (csak autópályán mentem el mellette), Graz-al ugyanaz a rossz benyomásom volt mint Zürichel, koszos, szemetes, emellett vannak szép részei, de nem kimondottan extra, sehol nincs Salzburghoz.
Igazából a városok eleve kevésbé érdekelnek mint a hegyek, utóbbiakban nem tudok sorrendet felállítani Ausztria és Svájc között, viszont Ausztriâban a közelsége miatt sokkal több hegyen jártam.
#4: Nem, simán csak vannak jó mérőszámai a biodiverzitásnak amiben ezek a fejlett nyugat-európai országok iszonyat rosszul szerepelnek.
A magas életszínvonal, mobilitás, természeti erőforrásokra alapozó gazdaság és magas népsűrűség nem összeegyeztethető a természetes életközösségekkel.
Sokat költenek a természetvédelemre és hozzá kapcsolódó kutatásokra, de ez kevés - a biodiverzitás olyan, mint az egészség: sokkal egyszerűbb megőrizni az egészséget, mint a betegségből kigyógyulni. Hiába hoznak létre nagy nemzeti parkokat, ha egy átlag brazil paraszt hátsó kertjében nagyobb a biológiai sokszínűség.
8:
Te nem a biodiverzitásról írtál az eredeti kommentedben, hanem hogy nincs egy talpalatnyi természet, minden be van építve. Ami nem igaz.
A biodiverzitás meg erősen éghajlat függő, az egyenlítői éghajlathoz képest a kontinentálison mindig is kisebb volt, a hegyvidékin meg még kisebb. Svájc egyébként sem kiugró ebben, nem rosszabb mint a sokkal kevésbé beépített Románia, ahol sokkal nagyobb az aránya a természeteshez közeli növényzetnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!