Kezdőoldal » Utazás » Európa » Rómában milyen árakkal kell...

Rómában milyen árakkal kell számolnom túristaként?

Figyelt kérdés

Mennyiből jön ki egy átlagos vacsora egy nem túl drága helyen?

Egy nem luxus, de nem is lepusztult hotel nagyjából mennyi egy éjszakára?

A belépők hogy alakulnak?


Nyilván szétnézek a neten is, de konkrét tapasztalatok érdekelnének, mert a hotelt még ki is keresem, de pl. egy étteremben a menü árakból csak saccolni tudok, hogy mennyi lesz a végösszeg. Nem tudom pl. hogy van-e szervizdíj.



ma 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Olcsóbb vagy hasonló árakkal, mint Magyarországon.
ma 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb. mint a belvárosok.
ma 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azon én is csodálkoztam, hogy ilyen 13-15 Euró körül vannak a főételek, pizza meg már 11 Euró. Akkor olyan 45-50 Euróból ki lehet hozni egy normális vacsit 2 embernek?
ma 09:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kb. ez a reális ár, de sztem ki lehet hozni olcsóbban is. Attól függ, mit és hol eszel, és hogy mit iszol mellé.
ma 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak azért csodálkozok, mert idén nyáron Ausztriában (és nem Bécs, hanem csak egy kisváros) 60 Euró körül volt egy vacsora kettőnknek.


Mit gondoltok, egy 5 napos utat Rómába 2 személyre meg össze lehet hozni repülővel, hotellel, mindennel együtt 400 ezerből úgy, hogy azért nem spórolunk mindenen?

ma 11:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Szállással- repjeggyel szerintem szűkösen, de kijön.

Repjegyet ki lehet fogni olcsón csak kézipoggyásszal, az étkezést valóban meg lehet oldani olyan árakon amiket írtatok, a szállás viszont megdobja a költségeket.

Mi airbnb lakásokban szoktunk megszállni, kis studio lakásban általában ami olcsóbb. De azért közel legyen a központhoz.

Szóval ha szállást aránylag olcsón találtok, akkor elég annyi pénz.

Viszont azt tudni kell, aki jövőre akar menni, Rómában úgynevezett Szent év lesz, ami rengeteg zarándokot fog vonzani és akkor a szállás árak is emelkedni fognak, plusz az alapból is nagy tömeg még nagyobbra nő.

Így ha valaki menne, az tegye meg az idén.

ma 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A repjegy a legkevesebb, oda-vissza Wizz Priorityvel 70 ezer körülre hozza kettőnknek, de hotelből, ami normális, az mind legalább 45 Euró/fő/éj, még akkor is, ha a város szélén van.

Hostelbe nem akarunk menni, abból már erősen kinőttünk. AirBnB-t még sosem próbáltam, de gondolom ott nagyon ki kell fogni, hogy melyik a normális.

ma 12:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk 2 priority 5 napra tök felesleges, egy nagy hátizsákba bőven befér kettőtök cucca. Azon már lehet is fogni egy huszast kábé.
ma 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ilyen rövid utakra mi sem szoktunk priorityt venni, ezen lehet spórolni.

Olyan szállásokat keresünk, ahol van mosógép, így nem kell sok cuccot vinni.

6# vagyok.

ma 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sztem ki lehet hozni igen, plane, ha mondjuk télen vagy szezonon kivul mentek. A belepoket vedd meg elore online. Foleg Colosseum es Vatikan. Mi Vatikannal megszivtuk, 130 EUR-t fizettunk osszesen, mert mar elfogyott a standard 17 EUR-os jegy az elkovetkezo 5 napra, es mar csak ilyen tour agency-n keresztul tudtuk megvenni. Annyi elonye volt, hogy at tudtuk vele ugrani azt az irdatlan hosszu sort. Ugy voltunk vele, ha mar ott vagyunk csak nem hagyjuk ki a Vatikant. A Colosseum-ba pedig mar be se jutottunk, mert minden jegy elkelt, de az kivulrol sztem eleg latni. Ugyis hatalmas elmeny volt.
ma 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!