Kezdőoldal » Utazás » Európa » Costa del sol: Torremolinos,...

Costa del sol: Torremolinos, Benalmádena vagy Ciprus: Ayia Napa, Protaras punnyadós, bulizós nyaralásra?

Figyelt kérdés

aug. 17. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Mikor?

(Cipruson voltam, Ayia Napa nagyon nyüzsgős, bulis, májustól októberig szerintem tökéletes, de július-augusztus táján lehet kellemetlenül túl meleg is)

aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Torremolinos és Benalmadena jobb, és ott van tömegközlekedés. Amúgy Torremolinos olyan nyaralóhely ami tele van melegekkel, még transzoknak is van tere, de az a hely kb. 50 éve ilyen. Mivel a Costa del Sol közel van a Gibraltári-szoroshoz ahol befolyik az oceán hideg víze, így arra a tenger, a nagy kánikulában is 24-25 fokos.


Ayia Napa sem rossz, nagyon bulizós, tele van angolokkal. Augusztusban 40 fok van ott végig, 30 fokos tengerrel. de nincs tömegközlekedés Cipruson, kocsi nélkül Cipruson kb. halott vagy.

aug. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A tenger nem tetszett costa del solon. Én koszosnak gondolom egy ciprusi partszakaszhoz mérten. Mindkét helyen voltam...Benalmádena és Ayia Napa&Protaras...Viszont ott van Málaga, Sevilla, Gibraltár , amit meg imádok. Szóval nehéz dönteni
aug. 17. 21:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Ciprus augusztus 16-
aug. 17. 21:45
 5/10 A kérdező kommentje:

Benalmádena inkább szeptember..

De csak 1 helyre megyeka kettőből

aug. 17. 21:46
 6/10 anonim válasza:
Én is voltam már Torremolinosban megrökönyödve olvastam róla hogy a melegek helye, de én nem emlékszem egy melegre se akit láttam volna, se travikra. Mondjuk ez kb 15 éve volt.
aug. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ayia Napa-n voltam tavaly Július közepétől Július végéig, nagyon meleg volt. Az nem igaz, hogy kocsi nélkül halott vagy, Larnaca reptérről 50 €-ért visz be a taxi Ayia Napa-ra, ott meg már jár a busz városon belül és Protaras-ra is kb 15 percenként.


Jövőre fogok megint odamenni, akkor szeptember közepén, mert akkor 30-hoz közeli a hőmérséklet a tenger még meleg, és tömeg sincs annyira, a páratartalom is alacsonyabb, ami szintén sokat számít. Plusz a sok bulizó egyetemista meg kisgyerekes családosok nagy része már nincs ott olyankor, így élvezhetőbb. Októberig amúgy a szórakozóhelyek is nyitva vannak.

aug. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os, attól mert te nem tudsz róla, még bizony Torremolinos erről ismert kint, hogy LMBT emberek egyik nyaralóhelye. A vasútállomás melletti rész pl. Én pl. emiatt is voltam ott, nekem teljesen tetszik, hogy ott végre nem kell megjátszanom magam, lehetek az, aki tényleg vagyok.
aug. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
8-as én nem azt mondtam hogy nem meleghely Torrenolinos, csak azt hogy egyáltalán nem láttam hogy sok meleg lenne ott. Persze ahogy te is mondod biztos azon belül is bizonyos helyeken. De elég nagy az üdülőhely, a sétány a strand az üzletek, bárok és érdekes nem figyeltem fel melegekre.
aug. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze, Torremolinosznak csak egy részén van LMBT rész. Amúgy meg a nyaralóhely mellett Malaga elővárosa is. Nekem személy szerint az is sokat számít hogy van normális tömegközlekedés oda és nem csak kocsival tudsz ott mozogni.


Ayia Napa is érdekel, már régóta, de a gondolom az hogy nincs jogsim, mikor Cipruson voltam 2 éve akkor is tapasztaltam hogy ott kocsi nélkül semmit nem tudsz csínálni és engem ez kicsit eltántorít attól hogy ott nyaraljak.

aug. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!