Kezdőoldal » Utazás » Európa » Természeti adottságok alapján...

Természeti adottságok alapján Románia (Erdély) vagy Ausztria a szebb?

Figyelt kérdés

Ausztria: a Keleti-Alpok láncai térülnek el itt, vannak 3000 méternél magasabb hegycsúcsok, gleccserek, hegyi tavak, jégbarlangok, tengerszemek, sóbányák, kastélyok és várak stb

Nincsenek medvék, és farkasok is csak alig, és kevés az őserdő.


Románia: a keleti és a déli Kárpátok terül el itt, 2500 méter magasak a legnagyobb hegycsúcsok, nincsenek gleccserek, a hegyi tavak nagy része gyktg iszapos pocsolya, kivéve a Medve tavat, ami értékes gyógyvíz. Gyilkos tó és a Békás szoros is kedvelt látnivaló. A kiépítettség (pl turizmus: szállodák, felvonók, strandok stb) messze elmarad az osztrák színvonaltól, de ennek inkább a szegénység és a korrupció az oka. A Kárpátokban vannak őserdők, kb megvan még a természetes állatvilág, sok medve és farkas él ezekben az erdőkben.



júl. 31. 02:50
A kérdező szavazást indított:
Ausztria egyértelműen szebb, és az infrastruktúra is százszor jobb ott
Románia és Erdély a szebb, és még olcsóbb is Ausztriánál!
15 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Egyik szebb, mint a másik.
júl. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az alpok kicsivel jobban bejött de nagyon szép mindkettő!
júl. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem versenyeztetném őket, mindkettő másért, máshogy szép.


Erdély sokat változott az utóbbi 10-20 évben.

júl. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Számomra Ausztria szebb de ízlések és pofonok.
júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Erdélyi vagyok és nagyon szeretem a szülőföldem, de Ausztriát szebbnek, rendezettebbnek látom, a legfeltűnőbb, hogy sokkal zöldebb a fű, mert több a csapadék.
aug. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!