Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen a mindennapi élet...

Milyen a mindennapi élet Svájcban ? Tényleg olyan nagy jólét van ott, mint hallani ?

Figyelt kérdés

júl. 15. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Igen, ez itt egy Tündérország.
júl. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még a kerítésünk is kolbász 😋
júl. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Részletezhetnéd, hogy milyen jólétről hallani…
júl. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Svajci hatar mellett, de Nemetorszagban elek. Amit tudok, es hallottam, hogy igaz,hogy magas az atlagkereset, de az arak is nagyon. Ide hozzank nagyon sokan atjarnak bevasarolni. Az üzletek parkoloi tele vannak svajci rendszamos autokkal.
júl. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Drága, leginkább a svájci üzletláncok árai. A külföldieké, mint LIDL egész olcsó. A szolgáltatások rettentően drágák. Mivel a nyugdíj a bérekhez képest nevetségesen kevés, így ha valaki nem tesz eleget félre, akkor nem fog nagylábon élni öregként. Örülni fog, ha nem hal éhen. Bár egy ócska munkával is lehet keresni 3 - 4 ezer körül, ami úgy másfél millió forint, de az sem különösebben szép. A környezet szép, takaros, ápolt. Szemét csak elvétve van. Főként délen szép természeti helyeket lehet látni.
júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

-sok minden drága az üzletekben, de ha arányaiban az itteni fizetéshez viszonyítom, én sokkal jobban kijövök a fizumból, mint Magyarországon bármikor, sőt legutóbb amikor otthon voltam, rácsodálkoztam, hogy sok dolog a boltokban ott olyan árban van, mint itt.

-az egészségbiztosítási rendszer teljesen más, magánbiztosítók vannak, van havidíj és önrész. A havidíj fix, nagyobb önrésznél kevesebbet fizetsz havonta, viszont az önrészig mindent 1000%-ban neked kell, utána pedig 800 CHF-ig 10%-ot. Viszont az eü nagyon jó, modern, jól felszerelt kórházak vannak, az ellátás minősége, ahogy az orvosok és ápolók beszélnek veled, a segítőkészség, hogy van beleszólásod mindenbe, van választási lehetőséged, megfelelő tájékoztatást adnak, nincsenek hosszú várólisták, tisztaság van a kórházakban, szép szobák, jó kaja...

-a tömegközlekedés tiszta, gyors, megbízható, modern

-a közbiztonság jó, nem kell folyamatosan ellenőrizni, megvan-e még minden a táskámban, nem kell este a hátam mögé nézegetnem

-alapvetően sokkal nagyobb a tisztaság, mint más országokban, alig van hajléktalan, kóbor állatot az itt töltött 5 év alatt még nem láttam

-szép a természet, millió helyen lehet kirándulni, várost nézni, sétálni télen-nyáron, itt tényleg sosem kell unatkozni

-az emberek általában kedvesek, udvariasak, segítőkészek

-sok szabály van, de engem ez egyáltalán nem zavar

-politikai szempontból teljesen más és sokkal jobb a helyzet, mint Magyarországon, de ebbe nem mennék inkább bele

-egy teljesen átlagos szakmával is lehet annyit keresni, hogy normális életszínvonalon tudj élni úgy, hogy hónap végén még félre is tudsz tenni valamennyit

-mivel nem sok ország drágább mint Svájc, ha elutazol valahova, minden sokkal olcsóbbnak tűnik

-ami még nagyon tetszik, az a sok különböző kultúra egy helyen. Hogy elfogadják egymást, hogy itt nem botránkozik meg senki azon, hogy ki mit visel, ki kivel megy kézen fogva

-pozitívnak tartom, hogy van lehetőség eutanáziára, hogy a melegek házasodhatnak, örökbe fogadhatnak, lombikozhatnak

-a szülésnél senki nem akad ki azon, ha valaki nem szeretné, hogy férfiak jelen legyenek. Hogy megválaszthatod a szülési módot, fájdalomcsillapítás módját és idejét, a szülési pozíciót, hogy milyen gyógyszereket nem szeretnél, hogy állva, fekve, vízben vagy fejen állva szeretnél szülni...hogy emberszámba vagy véve, nem csak egy darab húsként kezelve.

-ami nekem hiányzik innen, hogy nincs túl nagy választék a boltokban. Pl. ha elmész egy rossmannba vagy DM-be Bp-n, ott sokkal több fajta termékből válogathatsz, mint amikor itt bemész egy Coop Citybe vagy egy nagyobb Migros-ba. Müllert lehet itt-ott találni, de egyéb normálisabb drogériákat nem láttam még

-sok dolog receptköteles, ami otthon nem, illetve sok gyógyszer nem is kapható (pl. már az 500 mg-os C-vitamint is csak receptre adják, képzelheted hogy néztek rám, amikor először bementem és mondtam, hogy 1000 vagy 1500 mg-os C-vitamint szeretnék), illetve ha normális orrspray-t akarsz, azt ne itt keresd

-nyugdíjasként nem érdemes itt maradni, sokan akik itt születtek, sem maradnak a nyugdíj után, mert az a nyugdíj, amiből itt alig lehet megélni, az más országokban nagyon jónak számít

-az időjárás... nekem annyira nem tetszik. Nagyon sokat esik az eső és hideg van. Volt olyan nyár, hogy 1 hétig volt jó idő. 2 éve június elején még vastag kabátot hordtam, miközben magyarországon meleg volt. A 40 fok nem hiányzik, kiegyeznék a 25-27 fokkal is, ha hosszabb ideig kitartana, nem csak elvétve pár napig. Sokszor hetekig szakad az eső, szürke minden, napsütést még véletlenül se látunk. Cserébe persze itt nem aszály volt most nyár elején, hanem mindenhol árvíz.

-a 42 órás munkahét sem tetszik túlzottan, viszont van lehetőség többféle részmunkaidőre.

-szülés után nem kapsz 2-3 évig támogatást, hogy otthon maradj a gyerekkel. Ha jól tudom, 16 hétig jár, aztán fizetés nélküli szabadság lesz és 1 keresetből kell élni, vagy visszamész dolgozni, a gyerek meg megy a KITA-ba, ami fizetős és nagyon drága (sokaknak épp ezért nem éri meg pl. fél állásban visszamenni dolgozni, mert azt a pénzt el is vinné a havi díj). Ha valakinek nincs családja, segítsége itt, és nem keres kiemelkedően jól ő vagy a párja, akkor nem egyszerű gyereket vállalni.

-összességében szeretek itt élni, a német nyelv egy küzdelem, főleg a helyi dialektusok, de hamar meg lehet szokni. Illetve a sok pozitív dolog kompenzálja a nehézségeket

júl. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerős átment oda dolgozni. Pár hónap után ment utána asszony 3 gyerekkel. Azóta nincsenek pénzügyi gondjaik.
júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6/7- tökeletesen igy van. De a nyugdij egyik orszagban sem magas. Annak ellenere nekem, a nyugdijbol sikerült egy ev alatt egy San Francisco- Tahiti - Morea-Bora Bora 3 hetes utazasra felrerakni. Iden megszavaztak a 13.havi nyugdijat, ami mar jo.
júl. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez attól függ, hogy az életed melyik szakaszában vagy. Család elött, családdal, vagy 50 körül.
aug. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!