Mennyo költőpénz kellhet egy kéthetes olaszországi nyaraláson két főnek?
1-es nagy baromságot írt, 2 hétre több, mint 1millió Ft költőpénz? (Tudom ha nyaralni mész, akkor nem az árakat fogod nézni)
A boltok árai kb olyanok mint itthon, az éttermek kicsit drágábbak.
Valuta váltással se nagyon érdemes külön bajlódni, a legtöbb helyen ugyanúgy, vagy még inkább tudsz kártyával fizetni, mint itthon.
Arra figyelj, hogy ne a terminál váltsa forintra a fizetendő összeget, hanem terheljék EUR-ban a számládat, mert azzal mindig jobban jársz.
Legjobb árfolyamon a Revolut, Wise, Curve és hasonló fintech cégek váltanak. Általában jóval kedvezőbb az árfolyamuk, mint a hagyományos nagy bankoké.
Bár mostanában már egyre több banknak van valamilyen kedvezőbb valuta váltási ajánlata utazáshoz, de ezt általában külön kérni, aktiválni, előfizetni, stb. kell.
Én meg a kápéban hiszek, itthon váltok az utcán. Korábban gyakran váltottam a Wise-al, és van egy euró számlám, de számtalanszor megesett, hogy mivel magyar bank, a szlovén, montenegrói bank küldött egy jelzést, hogy ennyi forintért váltanak ennyi eurót, szóval a magyar bank átváltotta az eurót forintra, a külföldi meg vissza...
Amúgy értelmezhetetlen a kérdés... szerintem még ha Badacsonyról lenne szó akkor is, nehogy egy egész országra nézve. Óriási különbségek vannak turista övezetek, és elhagyott kisfalvak árai között, de mégnagyobb a viselkedésből adódó különség. Van aki százezer forint alatt kihozza, másnak egy millió sem elég ugyanott.
Én kb kétszer annyit vinnék, mint, amennyit itthon költök, és akkor sem élnék túl rongyrázósan. Ha hazahoz pénzt az ember semmi nem történik. Ha meg nincs pénz, ne költs! Mindenhol ki lehet jönni olcsón, ha figyelsz.
#8 Többek közt ezért sem szabad elfogadni kint fizetéskor, hogy a terminál ott váltsa át forintra. Minden POS terminál azonosítja a kártyát és látva, hogy magyar a bank, felkínálja a választást, hogy HUF vagy EUR terhelje a kártyát. A te feladatod kiválasztani, hogy ne HUF-ban terhelje, hanem EUR-ban. Ha leokézod, hogy HUF-ban vonja, akkor úgy lesz.
Kérdés nélkül csak úgy nem terheli a terminál más pénznemben a kártyát, mint amit az adott ország eredetileg használ. Mindig rákérdez, hogy te a HUF összeget kéred-e.
Webshopoknál, online rendszereknél (pl. PayPal) is be lehet (és kell is) állítani, hogy milyen pénznemben terheljenek, érdemes mindig a bolt saját pénznemét választani, mert ők abban számolják maguknak az árakat és minden más pénznemet arról váltanak át, általad ismeretlen árfolyamon.
Curve kártyánál szintén meg tudod adni, hogy a kártyád, amit a Curve mögé teszel milyen pénznemet használ, így a Curve-t terheli az eladó a saját pénznemében, a Curve váltja a tranzakciót és a kártyádhoz megadott pénznemben terheli tovább a díjat.
Ha inkább azt szeretnéd, hogy a bankod (pl. Revolut/Wise/egyéb) váltsa az árfolyamot és ne a Curve, akkor az eladó pénznemét add meg a Curve mögé bekötött kártyánál, így a Curve nem fog tranzakciót végezni, csak továbbterheli az eladónak kifizetett eredeti összeget a mögé tett kártyádra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!