Kezdőoldal » Utazás » Európa » Biztonságos most (július...

Biztonságos most (július végén) menni Szicíliába (Catania, Taormina, egyszóval a keleti rész az Etna közelében)?

Figyelt kérdés

Már az odafelé repjegyem is megvan, a szállás lefoglalva kifizetve… szerencsére azt egészen az indulás előtti napig le lehet mondani es a repjegy sem volt drága, visszafelé pedig nincs még jegyem. Tudom, hogy teljesen kiszámíthatatlan egy vulkán, de vajon a viszonylag közel lévő városok, mint Taormina mennyire érintettek, elér odáig ha kitör? Én Catania és Taormina között valahol félúton szállok meg egyébként egy kisvárosban, még Etna túra is az eszembe ötlött de ezek után kétlem… nem akarok a halálomért fizetni :D

Amúgy mostmár menni szeretnék, de a legfrissebb hír is az hogy még a repülőteret is le kellett zarni tegnap… esküszöm éreztem, mielőtt szerveztem az utat, hogy valami van.

A másik kérdésem pedig, hogy egybként ha mégis bevállalom az Etna túrát, ha vannak enyhe légúti panaszaim, nehézlégzés stb?



júl. 5. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyilván biztonságos közvetlen közelébe úgysem mehetsz.
júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne parázz már ennyire! Az Etnát is meg a Vezúvot is egy rakat szeizmológiai mérővel szerelték fel. Ha bármi komolyabb mozgolódás van a hegyben akkor a közelébe sem engednének, egyből ürítik ki a környéket. A világ legjobban figyelt vulkánjai az olasz vulkánok. Egyébként ilyen kiürítésről az utóbbi x évtizedből nem is emlékszem.
júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egész evben eddig aktív volt az Etna a ráadásul az olaszok a helyzet magaslatán vannak. Nem kell félni. Ha gáz a helyzet, akkor úgysem mehetsz oda.
júl. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a megnyugtatást :)
júl. 8. 19:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!