Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lettországba érdemes elutazni?

Lettországba érdemes elutazni?

Figyelt kérdés
Milyen ország? Milyenek ott az emberek? Jobban élnek mint itthon?

2023. jún. 16. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Ez egy jó öt Lett.

:)

2023. jún. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kifogsz pár ezer forintos repjegyet, akkor Rigába érdemes egy hosszúhétvégét eltölteni, de attól többet nem igazán érdemes ráfordítani.


Az árak magasabbak, mint itthon. Egy egyszerű leves kb. 2500-3000 ft, főétel olyan 4500-5000 forint körül mozog, az alkohol kifejezetten drága. A gasztronómiája főleg halakból áll, aki viszont szereti a halat annak mennyország, mert a frissen kifogott helyi halból készül minden.


Alap orosz mondatokkal érdemes készülni, mert a lakosság kb. közel fele orosz bevándoló, akik angolul nem tudnak. A lettek tanulnak angolul is, de lutri hol fogsz ki egy orosz pincért, orosz csapost, orosz bárkit. A legfontosabb mondat a "bez ukropa" (kapor nélkül). Erre két reakció érkezik: mosolygás és kapsz egy kapor nélküli kaját, vagy vicsor és heves hadarás, majd sarkon fordulás, konyhában kiabálás és hosszas várakozás után kapsz egy kapor nélküli kaját. Ugyanis a kaporhasználatot eltanulták az oroszoktól és ipari mennyiségben főzik bele kb. mindenbe. Én szeretem a kaprot, de a kapros párolt káposzta borzalmas.


Az emberek leginkább semmilyenek. A Litvánok legalább vállalják, hogy Európa alkoholistái (nem vicc, statisztika: évi kb. 19 liter tisztaszesz/kopf), az észtek egy pezsgő közösség és jól beszélnek angolul, addig a lettek elvannak, mint a befőtt.


Az építészet meg nagyon elegáns, szecessziós. Sajnos ez az én ízlésemtől rendkívül távol áll, van akinek pont ez jön be, ezt mindenkire rábízom.


Észtország általánosan drágább, mint Lettország, cserébe szerintem nagyobb élményt kínál. Önmagában, csak Lettoszágba szerintem elutazni fölösleges, kivéve ha tényleg van egy 2 éjszakás 10.000 forintos repjegy, akkor megér egy sétát, vagy ha csak ki akartok pipálni +1 fővárost, akkor is nyilván megéri.

2023. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 2021-ben voltam, és 14 ezer volt a repjegy Ryanairnél, a szállás pedig egy óvárostól nem túl messze lévő 3 csillagos hotelben két főre 21 ezerbe került. Riga gyönyörű, egyszer mindenképp megéri megnézni!
2023. jún. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
12%
Hasonlóak lehetnek akkor a lettek, mint a magyarok. Elvannak, mint a befőtt.
2023. dec. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!