Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németország menyivel drágább...

Németország menyivel drágább hely? Pl. Menyibe kerül egy szobás lakás?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 17:42
 1/6 anonim válasza:
100%

A lakhatás elég drága kint, igaz én kollégiumban laktam, de havi 250 euró volt így is 3 fős apartmanban ami nagyon jónak számít. Albérletben többen olcsóbban is ki lehet jönni, de ha jól értem te lakás-vételre gondolsz. Sajnos az ingatlan árakkal nem vagyok tisztában, de az albérleti díj viszonyok alapján kb 2-3x-os lehet mint itthon. Elég nagyok a különbségek az országon belül is.

Megélhetés szempontjából viszont nagyon kedvező. Élelmiszerárak (Lidl) ugyanolyanok mint itthon, sőt a legtöbb termék kint még olcsóbb is!!!

És a keresetük is 3-4x annyi mint itthon. Az órabérek minimum 6-7 euró körül vannak!

2010. okt. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
A legtöbb városban egy egyszobás lakás vagy apartement legalább 400 Euro körül van, ehhez jön még a rezsi. (természetesen NEM bútorozott). Egy szoba egy lakásban - tehát a magyar albérletszerüség 250-300 Euro.
2010. okt. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

En Suttgart mellett lakom, (80 km), 300 euro rezsivel a lakas, szoba, konyha, fürdö, ennyi.


Amugy összessegeben en mar nem nagyon talalom dragabbnak, mint Busapestet, nevetseges. Egy nagy bevasarlas kb annyibol jön ki itt, mint otthon, mert van, ami dragabb, van ami olcsobb.

2010. okt. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a 300euroba már benne van minden?villany-gáz-viz.amugy elöször csak bérelni akarnám aztán esetleg venni,köszi a válaszokat
2010. okt. 10. 19:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Németországban rengetegen vannak albérletben, 300-500-tól a csillagos ég, de kb 5-600 lehet az átlag. De a kaja, ruha meg midnen cucc ugyanannyi vagy olcsobb mint itthon!
2010. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En irtam a 300-at. Nekem minden benne van, de en eleg kis helyen lakom. Egy ismerösöm 3 szoba + nappalit berel, ö pl 500ert, mindennel együtt. Venni nem erdemes, az baromi draga szerintem. Egy tök atlagos, semmi kis haz 250.000 körül van... itt nincs olyan jelentösege a sajat haznak, mint otthon, az ismerettsegi körömben mindneki berel.
2010. okt. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!