Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nagyon kíváncsi vagyok a...

Nagyon kíváncsi vagyok a vélemény. Et. Ekre! Norvégia, új élet?

Figyelt kérdés

párom vállalkozó itthon, de minden qrva nehezen jön össze, és elegünk van ebből a felesleges gürcölésből és új életet szeretnénk kezdeni. ha most bejön egy nagyobb összeg, azt fordítanánk a kinti életre, amíg nem talál magának munkát. van egy 13hós kislányunk is,én gyeden vagyok vele. természetesen mennénk mind a 3an!


Párom végzettségei: tanári diploma, felsőfokú informatikus, kereskedő vállalkozó, vendéglátó vállalkozó, bármit megcsinál egyébként, sírkövestől ablakosig ő már volt minden, most tenne le egy munkagépkezelőit és buszosjogsit!angollal sincs gond!talpraesett, szépen beszélő ember, itthon bankigazgatókkal, képvislőkkel is tárgyalt. mellette mind2en eljárnánk pestre norvég nyelvtanfolyamra,persze ha addig el nem indulnánk, mert lehet h 8 hetet már nem várunk.


Albérletet már néztünk, kb fél évre való pénzt vinnénk.


Mi a véleményetek????


2010. okt. 5. 17:29
 1/4 anonim válasza:

Nem tudom pontosan milyen véleményre vagy kíváncsi, de szerintem: menjetek!!! :)


Én eddig többnyire csak jókat hallottam Norvégiáról. Ismerősöm évek óta kint él, a hideget és a napfényes órák számának változását kicsit nehezen bírja, de olyan életszínvonalon élnek, amiről itthon nem nagyon álmodhattak volna. A norvégok kezdetben elég tartózkodóak.


Munkát vállalni pedig egyáltalán nem könnyű, leginkább a magasan képzett szakembereket várják. Ez ügyben legyetek alaposak, javaslom néhány állásportál böngészését. A nyelvtanulás hasznos, sztem a nyelvtanfolyamot érdemes elvégezni mielőtt, nekivágtok!


Mindenesetre hajrá, sok szerencsét kívánok nektek!!!!!!

2010. okt. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Mindenképpen menjetek!

Igaz a klíma nem a legjobb, de az életkörülmények és az életszínvonal messze felülmúlják az itthonit. Norvégia a világ egyik leggazdagabb országa! Mivel EU van ugyanannyi jogotok van ott mint itt, vállalkozást is bátran lehet alapítani, kedvezőbb mint itthon. Szerintem az angollal el fogtok boldogulni, de idővel szükség lessz majd a Norvégra is. Minden jót és sok sikert!

2010. okt. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Mindenféleképpen megyünk, még ha itt össze is jönnek a dolgok, mert itt akkor sem lehet nyugodtan az ember! de csak már jóidőben, jövőre, ha itt elmúlt a tél.Addig lesz időnk mindent elintézni.

Kedden kezdődik a nyelvtanfolyam is.

2010. okt. 8. 07:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Szeirntem menjetek, probáljátok meg, de biztosítsátok be magatokat egy állással. Amig nem mentek keresgéljetek állásportálon és akár jelentkezzetek is. Kimenni állás vagy bármi rmeény nélkül viszont kicsit necces, föleg hogy te nem tudsz besegíteni a kasszába a picur miatt.
2010. okt. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!