Mit gondoltok, Norvégiába hogyan juthatok ki mihamarabb felsőfokú végzettség nélkül?
Olvastam a témával kapcsolatos irodalmat.
Ha van elég tartalékod menj ki 1-2 hónappal a rákhalász hajók indulása előtt, akkor toborozzák az embereket és abban nagyon komoly pénz van, viszont benne van a pakliban, hogy nem térsz vissza, bár évente csak néhány halálos kimenetelű baleset van.
Oké, látom vagy nem egyértelmű a kérdés, vagy a válaszadók túl fiatalok
-szóval itt a felsőfokú végzettség a probléma amiből következik, hogy nem az utazás az
-marha vicces a rákhalász komment főleg a halálos poén a végén, de számomra fontos a kérdés lényege.
Norvégul tanulok, van 3 szakmám, tanultam oroszul, angolul, franciául is, de csak felsőfokúval keresnek a norvég cégek embert. 37éves nő vagyok.
Nem gondolom, hogy ha valaki meghal azt "poén"-nak lehet venni, ezek a viszonyok a rákhalászoknál.
A másik dolog pedig, hogy tőlem felsorolásodba beillesztheted az egyik Egyenlítői-Guinea-i törzs nyelvét is, ettől még kíváncsi lennék hogyan akarsz egy idegen országban élni és dolgozni, ha még magyarul sem tudod megfelelően megfogalmazni mire is vagy kíváncsi.
De biztosan az összes hozzászoló kivétel nélkül ostoba és nem a kérdés az...
Norvégiába 3 pozícióra keresik a külföldi munkaerőt: halászat, olajfúró kút, egészségügy.
Ezért írtam amit írtam, de próbálkozz, bár ezek közül neked egyik sem sanszos.
A válaszadók nem fiatalok, te tetted fel rettentő érthetetlenül és 13 éves szinten a kérdést.
Ja és ha ennyi iskolád van, meg norvégül is tudsz kicsit, akkor keress már valami kevésbé elit munkaközvetítő oldalt, ahol nem követelmény a főiskola.
Talán norvégül keress rá az álláshirdetés szóra, szerintem lesz találat.
Ja és a kérdés 10 szavából honnan gondolnánk, hogy 5 szakmád van meg három nyelven tudsz, ha már annyi ... nincs, hogy nem írod le?
Én nem értem, ha két EUs ország nyelvén is beszélsz, aminek ugye mi is tagjai vagyunk, akkor miért olyan országba akarsz menni, ami nem EU tag és ahova baromi nehéz, ha egyenesen nem lehetetlen letelepedni.
Én is utánanéztem anno Norvégiának egy picit, de csak kiemelkedő tudással és kifezetten diplomával várnak oda embereket. Ha neked ilyen nincs, de minképp menni szeretnél Mo-ról, akkor próbálkozz inkább Angliával vagy esetleg Froval.
15.39es vagyok.
Nézd, úgy nem fogsz előrébb jutni, hogy fél szavakból szeretnéd, hogy megértsenek, mert ez nem így működik. Ha külföldre készülsz, akkor meg pláne le kell vetkőznöd ezt az elhallgatósdit, ami otthon nagy divat, mert nem fog segíteni az előrejutásban.
Mint ahogy itt is láttad, hogy értelmes infó helyett csak mindenféle értelmetlen válaszokat kaptál.
Én amúgy csak annyit tudok neked mondani, hogy ha nem vagy proaktív és nem mész az események elébe, akkor ne is várd, hogy azok megtörténjenek. Nem tudom az ismerőseid milyen segítséget kaptak, de arra azért készülj fel, hogy külföldön megmaradni nagyon kemény meló. A legértékesebb segítség mindenképp az információ.
Arra készülj fel, ha nem beszéled a nyelvet, akkor egyrészt nagyon kiszolgáltatott leszel, másrészt meg nem igen fogsz munkát kapni. Az egy dolog, hogy miket mondanak, a valóságot inkább reálisan lásd, mert különben nagyot bukhatsz.
Amúgy szerintem az, hogy az ember otthon ül és csak álmodozik nem fogja előrébb vinni. Vagy neki kell indulni vagy hagyni az egészet, mert másként nem megy. Az jó, hogy utánanézel dolgoknak, sőt! Enélkül nem javasolnám, hogy nekiindulj, de egy idő után már cselekedni kell, mert különben az álomból nem lesz valóság.
A másik meg. Minél nagyobb a jólét egy országban, annál nehezebb bejutni és megmaradni ott. Ilyen Svájc és Norvégia. Nem EU tagok, de az EU gazdaságánál jóval előrébb járnak és okkal védik magukat a bevándorlóktól. Plusz, ha a helyieknek jó, az még nem biztos, hogy a bevándorlónak is az lesz. Elhiszem, hogy a tökéleteset keresed, meg utánanézel mindennek, hogy milyen a gazdaság, a megélhetés, az adózás, az egészségügy, de azt is tartsd a szemed előtt, hogy mindennek ára van.
Én még annak néznék utána a helyedben, hogy a különböző országokban, ahova esetleg mehetnél/mennél, hogy érzik magukat a bevándorlók, milyen a megélhetésük és megérte e az áldozatot, amit hoztak.
Én jelenleg Angliában élek. Nem volt könnyű a kezdet, de végigverekedtük magunkat rajta. Most már azon gondolkozunk, hogy mennénk tovább és nézzük is a lehetőségeket. De volt már olyan ország, ami gyönyörű lenne és az egyik legjobb a megélhetés ott, de mégis azt mondtuk több, mint 8 hónapos kutatómunka után, hogy nem vállaljuk be a feltételeket, pedig mi már végig csináltunk egy külföldreköltözést (illetve én már 2 idegen országban éltem). Szóval nem minden a tökéletesség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!