Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit gondoltok, Norvégiába...

Mit gondoltok, Norvégiába hogyan juthatok ki mihamarabb felsőfokú végzettség nélkül?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Stoppal?
2010. aug. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Repülővel. Budapestről a MALÉV, a Norvegian visz :)
2010. szept. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 lilaogre ***** válasza:
53%

Olvastam a témával kapcsolatos irodalmat.

Ha van elég tartalékod menj ki 1-2 hónappal a rákhalász hajók indulása előtt, akkor toborozzák az embereket és abban nagyon komoly pénz van, viszont benne van a pakliban, hogy nem térsz vissza, bár évente csak néhány halálos kimenetelű baleset van.

2010. szept. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Oké, látom vagy nem egyértelmű a kérdés, vagy a válaszadók túl fiatalok

-szóval itt a felsőfokú végzettség a probléma amiből következik, hogy nem az utazás az

-marha vicces a rákhalász komment főleg a halálos poén a végén, de számomra fontos a kérdés lényege.


Norvégul tanulok, van 3 szakmám, tanultam oroszul, angolul, franciául is, de csak felsőfokúval keresnek a norvég cégek embert. 37éves nő vagyok.

2010. szept. 2. 11:48
 5/14 lilaogre ***** válasza:
53%

Nem gondolom, hogy ha valaki meghal azt "poén"-nak lehet venni, ezek a viszonyok a rákhalászoknál.


A másik dolog pedig, hogy tőlem felsorolásodba beillesztheted az egyik Egyenlítői-Guinea-i törzs nyelvét is, ettől még kíváncsi lennék hogyan akarsz egy idegen országban élni és dolgozni, ha még magyarul sem tudod megfelelően megfogalmazni mire is vagy kíváncsi.

De biztosan az összes hozzászoló kivétel nélkül ostoba és nem a kérdés az...


Norvégiába 3 pozícióra keresik a külföldi munkaerőt: halászat, olajfúró kút, egészségügy.

Ezért írtam amit írtam, de próbálkozz, bár ezek közül neked egyik sem sanszos.

2010. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát köszi, nagyon "kedves" voltál. Az, hogy nem sanszos, biztos arra érted, hogy egy tuskó vagyok, hisz magyarul sem tudok. Téged nem érdekel, de tudd, olyan embert bántottál meg akinek ez most baromira nem hiányzott. Az utolsó szálam volt ez. Remélem neked mindened megvan és eztán is szuperul fogalmazol magyarul, mint eddig.
2010. szept. 2. 13:28
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

A válaszadók nem fiatalok, te tetted fel rettentő érthetetlenül és 13 éves szinten a kérdést.

Ja és ha ennyi iskolád van, meg norvégül is tudsz kicsit, akkor keress már valami kevésbé elit munkaközvetítő oldalt, ahol nem követelmény a főiskola.

Talán norvégül keress rá az álláshirdetés szóra, szerintem lesz találat.

Ja és a kérdés 10 szavából honnan gondolnánk, hogy 5 szakmád van meg három nyelven tudsz, ha már annyi ... nincs, hogy nem írod le?

2010. szept. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Én nem értem, ha két EUs ország nyelvén is beszélsz, aminek ugye mi is tagjai vagyunk, akkor miért olyan országba akarsz menni, ami nem EU tag és ahova baromi nehéz, ha egyenesen nem lehetetlen letelepedni.

Én is utánanéztem anno Norvégiának egy picit, de csak kiemelkedő tudással és kifezetten diplomával várnak oda embereket. Ha neked ilyen nincs, de minképp menni szeretnél Mo-ról, akkor próbálkozz inkább Angliával vagy esetleg Froval.

2010. szept. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ó végre, köszönöm. Több országban élnek ismerőseim és sajnos elkeserítő a helyzet. Olaszország, Franciaország és Írország lett volna előtte, de Görögországba is tervezgettem. Nézem a norvég híreket, lapokat, a kommunák hirdetéseit, mindent a mi ilyen. Az utazást a cég állná ha sikerülne munkához jutnom, ez ott így megy. Egyébként elég súlyos családi dolgok miatt kellene mihamarabb elmennem, és kiskorom óta télimádó vagyok, a Trollok barátja :) Norvégia történelme, irodalma, minden közeli a szívemhez. És utána néztem az összes választott ország szociális, gazdasági és egészségügyi hátterének. Ekkor esett ki Svédország és maradt a szerelem. Nincsenek véletlenek. Ám eddig minden ismerősöm valamilyen segítséggel jutott ki. Kinti ismerős, cég ajánlás, rokon, stb. Nekem nincsenek ilyen lehetőségeim, ezért kérdeztem -2szóban), hátha valami trükk, tipp vagy weboldal eszébe jut valakinek. Egyébként elég kevés a blog és egyéb oldal ilyen formában. Egyre többen szeretnének oda kijutni, inkább segítséget kér mindenki. Ha kint leszek én segítek másnak, de még itt vagyok ugyebár. Ja, nem "beszélem" a nyelveket (kiv.norvég) hanem csak megértetem magam. Sokéves vagyok már. A szakmáim pedig lakberendező, bútoreladó, pedikűr, manikűr, műkörmös, pincér. Ezekből itthon annyi van mint égen a csillag. Kint viszont.. :)) Ehhez kerestem a segítséget de nagyon nem akartam ezeket megosztani. Most már mindegy, de a magam becsületét kellett védenem.
2010. szept. 2. 19:45
 10/14 anonim ***** válasza:

15.39es vagyok.


Nézd, úgy nem fogsz előrébb jutni, hogy fél szavakból szeretnéd, hogy megértsenek, mert ez nem így működik. Ha külföldre készülsz, akkor meg pláne le kell vetkőznöd ezt az elhallgatósdit, ami otthon nagy divat, mert nem fog segíteni az előrejutásban.

Mint ahogy itt is láttad, hogy értelmes infó helyett csak mindenféle értelmetlen válaszokat kaptál.


Én amúgy csak annyit tudok neked mondani, hogy ha nem vagy proaktív és nem mész az események elébe, akkor ne is várd, hogy azok megtörténjenek. Nem tudom az ismerőseid milyen segítséget kaptak, de arra azért készülj fel, hogy külföldön megmaradni nagyon kemény meló. A legértékesebb segítség mindenképp az információ.

Arra készülj fel, ha nem beszéled a nyelvet, akkor egyrészt nagyon kiszolgáltatott leszel, másrészt meg nem igen fogsz munkát kapni. Az egy dolog, hogy miket mondanak, a valóságot inkább reálisan lásd, mert különben nagyot bukhatsz.


Amúgy szerintem az, hogy az ember otthon ül és csak álmodozik nem fogja előrébb vinni. Vagy neki kell indulni vagy hagyni az egészet, mert másként nem megy. Az jó, hogy utánanézel dolgoknak, sőt! Enélkül nem javasolnám, hogy nekiindulj, de egy idő után már cselekedni kell, mert különben az álomból nem lesz valóság.


A másik meg. Minél nagyobb a jólét egy országban, annál nehezebb bejutni és megmaradni ott. Ilyen Svájc és Norvégia. Nem EU tagok, de az EU gazdaságánál jóval előrébb járnak és okkal védik magukat a bevándorlóktól. Plusz, ha a helyieknek jó, az még nem biztos, hogy a bevándorlónak is az lesz. Elhiszem, hogy a tökéleteset keresed, meg utánanézel mindennek, hogy milyen a gazdaság, a megélhetés, az adózás, az egészségügy, de azt is tartsd a szemed előtt, hogy mindennek ára van.

Én még annak néznék utána a helyedben, hogy a különböző országokban, ahova esetleg mehetnél/mennél, hogy érzik magukat a bevándorlók, milyen a megélhetésük és megérte e az áldozatot, amit hoztak.

Én jelenleg Angliában élek. Nem volt könnyű a kezdet, de végigverekedtük magunkat rajta. Most már azon gondolkozunk, hogy mennénk tovább és nézzük is a lehetőségeket. De volt már olyan ország, ami gyönyörű lenne és az egyik legjobb a megélhetés ott, de mégis azt mondtuk több, mint 8 hónapos kutatómunka után, hogy nem vállaljuk be a feltételeket, pedig mi már végig csináltunk egy külföldreköltözést (illetve én már 2 idegen országban éltem). Szóval nem minden a tökéletesség.

2010. szept. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!