Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen ország Litvánia?

Milyen ország Litvánia?

Figyelt kérdés

Milyen ország Litvánia? Gizda?

Van egy srák aki tölt fel videókat Vilniusról és Litvániáról és nekem valamiért nagyon szimpatikus a hely. Mi a valóság? Mennyivel jobb mint Magyarország? Merre halad, milyen az ország hangulata?



2021. szept. 1. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Nagyszerű lehetőség a számodra, hogy a Ryanair a téli időszakban közvetlen járatot indít Budapestről Kaunasba. 15-20 ezer közt lesz egy retúrjegy.
2021. szept. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem remek kis ország, megvan a keleties sármja, vegyítve egy erősen nyugatos identitással és egészen jó szervezettség fel, ráadásul turistaszemmel nézve is akad felfedeznivaló benne.
2021. szept. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
jó ország. Asszem ez a helyes válasz. Jó.
2021. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Erasmus +-on litvánokkal voltunk együtt projektekben. Rengeteg egyezés van Magyarországgal, szinte ugyanolyan a helyzet az oktatással, egészségüggyel mint itthon. Ezek alapján és amit meséltek róla, erősen megkérdőjelezem hogy annyira jó e ott élni valójában
2021. szept. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon lapos ország, sok erdővel és hideg tengerrel. Nem mondanám kifejezetten szépnek.


Elöregedő a társadalom, mert rengetegen dolgoznak nyugaton. A fiatalok nagyon jól beszélnek angolul; amúgy a nyelvük nekem olyan, mintha az orosz és a latin eltitkolt, csúf szerelemgyereke lenne. A három balti ország közül itt a legkisebb a posztszovjet hatás.


A litvánok többnyire nagyon kedves, jószándékú, de nem valami művelt emberek. A magyarokkal rokonszenveznek, valóban sok a közös pont. Kevesen tudják, de az ő országuk is 2x akkora volt, mint most, csak a szétszedése régebben történt, így kevésbé fáj.


Örülök ennek a közvetlen járatnak. Kaunas a második legnagyobb város, egyszer szívesen elmennék. Lettországba az AirBaltic repül, már csak Észtország hiányzik a listáról, pedig engem speciel az érdekelne legjobban :D


29f

2021. szept. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
A litvánok valóban nagyon nyitottak és kedvesek. De az ország nem nagy szàm, az ország legmagasabb pontja 300m:D rengeteg az erdő, ott a tenger, de sem a főváros sem a többi nem nagy szám.
2021. szept. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5-


1 hónap múlva megyek Rigába Ryanairrel Budapestről:D Tallinnba pedig Bécsből repültem a nyáron. Ja és igen, csak ajánlani tudom, gyönyörű!

2021. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!