Mely országokban legjobb az életszínvonal?
Üdvözlet,
Külön csoportokra osztanék európai országokat és más-más tèmákra lennék kíváncsi az adott országokkal kapcsolatban (próbáltam kategorizálni őket).
Természetesen csak olyan válaszokat szeretnék, melyek mögött tudás/tapasztalat is van.
Köszönöm!
1.csoport: Egyesült Királyság és Írország.
2.csoport: Németország,Ausztria és Svájc.
3.csoport: Norvégia,Dánia,Svéd-és Finnország (Skandinávia).
Kérdések:
-Mely csoportban a legmagasabb az életszínvonal?Melyben támogatják jobban a családpolitikát és melyben lehet könnyebben elhelyezkedni? (Pl.egy jó szakmával/diplomával)
-Mely csoportban a legegyszerűbb az ügyintézés/bürokrácia? (Olvastam hogy Angliában van egy ördögi kör a lakás és bankszámlaszerzéssel kapcsolatban)
-Mely csoportban a legfejlettebb az infrastruktúra és az egészségügy? (Tömegközlekedés,autópályák stb...)
-Mely csoportban becsülik meg a legjobban,a külföldi, dolgozó embert? (Pl. Angliában hallottam hogy sokszor kutyaként kezelik a magyarokat.)
Ezekre a tényezőkre lennék kíváncsi,próbáltam különböző témájú kérdéseket feltenni. Olyan évekre nem igazán vagyok kíváncsi hogy "Ausztria jó,mer közel van magyar...", meg hogy "Anglia nem jó,mer sz@r idő van...".
Előre is köszönöm a válaszokat. :)
Anz egyesult kiralysagot elfelejtenem a helyedben.Eleve olyan szinten lejárt lemez már hogy onnan már pont hogy elfele mennek az emberek,nem hogy oda koltozzenek.Raadasul ugye ott a brexit stb stb szoval en siman kihagynam.
A többi orszagrol meg annyit,hogy eleve milyen szakmád van,milyen nyelv(eket) beszelsz stb.Mindegyik jóléti állam,főleg ugye svajc meg a skandináv országok.De biztosan erdemibb valaszt tudbank adni ha ezekre a kerdesekre valaszolsz.
Írország sem a legjobb életszínvonal szempontjából az biztos. Az átlag albérlet nagyon drága, viszont dupla ablak nélküli és penészes, az ír orvos meg gyógyszer helyett whiskey-t ír fel mindenre, de ezért elkér 50 eurót (ha nincs biztosításod).
Infrastruktúra az viszont nincs, Cork nem egy nagy város, de A-ból B-be eljutni dupla annyi idő, mint Pesten volt. Tömegközlekedés alig van, az utak kicsik és szűkek.
Az ügyintézést amúgy nem mondanám vészesnek, az emberek ugyanis segítőkészek. De nem tudom mi változott azóta, hogy én kijöttem.
Nem kezelik kutyaként a külföldi dolgozókat, de az írek között mindenki ismer mindenkit, mindenki szegről-végről rokona mindenkinek, így azért nem feltétlenül könnyű megcsípni a jobb pozíciókat. Persze azért itt sem mindegy, hogy milyen végzettséged és mennyi szakmai tapasztalatod van.
Egyébként Írországnak megvan a maga bája, ez tagadhatatlan. Gyönyörű tájak, érdekes vidék, rengeteg mindent lehet a természetben csinálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!