Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriába könnyű átsétálni...

Ausztriába könnyű átsétálni az Őrségben?

Figyelt kérdés

2020. aug. 29. 07:41
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Persze. Már nagyon régen nincs aknazár, már határőrizet sincs.
2020. aug. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És visszafelé is oké?
2020. aug. 29. 09:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanaz.
2020. aug. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy kerékpáros egyesület, akikkel több mint tízszer tettem meg az Alpok-alja–Őrség túrát. A határnyitás előtt is könnyedén ki-be jártunk a határon, naponta több alkalommal is. Egy villámgyors útlevél ellenőrzés volt csak. Schengen után már semmi. Akadálytalanul lehet ki-be járni.

Ugyan nem osztrák rész, hanem szerb, de volt amikor úgy kerültem át a túloldalra, hogy észre sem vettem. A házak számozása tűnt csak fel. Előbb az, hogy piros, másodszor az, hogy ilyen-olyan ulica.

Más nem nagyon utal a határvonalra, mint a kb. 20-30 cm magas oszlopok (már ha ezt lehet oszlopnak nevezni), amikre fel van fest az ország zászlajának a színe.

Az osztrák oldalon még láthatsz olyant, hogy Achtung! Staatsgrenze (Vigyázz! Államhatár).

A vírushelyzet miatt lehet aktuális változás. Ha az érdekel, azt sajnos nem tudom, de szinte óráról órára változnak a korlátozások.

2020. aug. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Most a határzár, vírus miatt nem tudsz. De egyébként az Őrség nem határos Ausztriával, 15-20 km a legközelebbi határátkelő. Biciklivel célszerűbb. Szentgotthárdról átsétálhatsz, de az már az Őrségtől fél óra autóval.
2020. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Olyat keresek ahol nincs határzár.
2020. szept. 6. 14:18
 7/7 anonim válasza:

Az nem Őrség, hol vagy jelenleg?? Én itt élek.


Szlovéniával határos az Őrség, de az is biciklivel.


Nincs minden lezárva, Rábafüzes-Szentgotthárdnál átmehetsz, de HATÁRELLENŐRZÉS VAN. Mivel nincs munkáltatói gazolásod, visszafele 2 negatív teszt, vagy 2 hét karantén. Vagy valahol az erdőben átlépsz xD

2020. szept. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!