Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire biztonságos most...

Mennyire biztonságos most olyan helyre utazni, ahol már van regisztrált beteg? Mi a helyzet most a magyar replőtéren? Mi most az általános morál egy repülőgépen?

Figyelt kérdés

Szóval mi a helyzet most a magyar replőtéren koronavírus címen, mindenki vegyvédelmi ruhában meg teljes álarcban rohangál? Már a repülőn is elkaphatom, vagy ott még nem, vagy mi most az általános morál egy repülőgépen?


Vagy ha fertőzött területről jövök vissza, akkor azonnal Szent László kórház, vagy önmagát helyezze az ember 14 nap karanténba otthon? Vagy mi számít fertőzött területnek? Pár tucat, pár száz országosan már annak számít? Nyilván most nem az olasz helyzetre gondolok, mert az kivételes a többi európai országhoz képest.


Valamiért ezekről nem olvasok cikkeket, csak a drámai dolgokat írják mindenhol, de általános tanácsokat a kézmosáson, arcpiszka nyema dolgokon kívül nem nagyon írnak.


Érdekelnének ezek az általános kérdések, hogy aki most repülőre ül, vagy jön haza egy olyan országból, ahol van regisztrált eset, de nem kiugróan, akkor hogyan jár el, vagy mit tapasztal?


Köszönöm.



2020. márc. 10. 01:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, ha elkaphatod attól, hogy érintkezel egy fertőzöttel, akkor szerinted X órát összezárva a repülőn...? 2-2 ülés minden irányban szoros kontaktnak számít.
2020. márc. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt eddig is gondoltam, de valamiért még sincs akkora para, hogy itt sorra dőlnének be járatok országok között, csak a súlyosan fertőzött országok esetén, mint Kína, Irán, Olaszország most már, meg Dél-Korea. A Budapest Airport felületein sincs semmi ezeken kívül, amikor bejelentik, hogy a kormány, vagy az adott légitársaság hogy döntött a fent említett országokkal kapcsoaltban.


De hogy ettől függetlenül az élet nem áll meg, ezért vagyok kíváncsi arra, hogy a repülőtéren, repülőgépen mi az általános hangulat?

2020. márc. 10. 02:59
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Semmi különös, páran maszkban, a többség ugyanúgy viselkedik mint máskor. Persze ha félrenyelsz vagy szaraz a torkkd és köhintesz egyet, ugyanúgy gyilkls tekintetek sora vetül rád, mint a 7-es buszon.
2020. márc. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Magyarországon is van regisztrált beteg.
2020. márc. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos most sehova nem biztonságos utazni. De nem a vírus miatt, hanem amiatt, mert törölhetik a járatot vagy karantén lesz és ottragadsz, vagy vehetsz másik jegyet horroráron a hazajutáshoz.
2020. márc. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mikor utaznál, de napról napra, óráról órára változik a helyzet.

Nem annyira a vírustól kell félni, mert azt vagy elkapod vagy nem, de vírusfertőzöttség gyorsasága és a halálozási arány magas száma miatt BÁRHOL, BÁRMIKOR bevezethetnek korlátozó intézkedéseket.

Ma elutazol, lehet, hogy egy hét múlva már nem tudsz hazajönni, mert addigra nálunk is vesztegzár lesz.


Ráadásul, ahová utazol, ott sem biztos, hogy felhőtlenül élvezheted a turistáskodást, mert sok helyen kezdik bezárni a közösségi tereket, leállítanak fesztiválokat, nagy tömegket megmozgató rendezvényeket, stb.


Mai hír: mától Madridban és néhány baszkföldi városban is bezárják min. 2 hétre az összes iskolát.

2020. márc. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 1 hét voltam a reptéren és ahogy előttem is írta valaki nem volt semmi, kivéve pár maszkos embert. A repülőn egy sem, átlagos hangulat volt. 1 hét alatt viszont sok minden történt. Ahol élek még csak 30 alatti beteg van, de egyre kevesebb az ember az utcákon, mert kevesebb ember jár tömegközlrkedéssel. Tehát be a kocsiba és haza. A boltok, éttermek, kávézók bevételei csökkennek. Hétről hétre változik a helyzet, mivel a vírus gyorsan terjed, egyik napról a másikra megduplázódik a betegek száma. Erre "készülünk" most. Nem javaslom az utazást senkinek kivéve ha fontos. Ha nem is leszel beteg, nehogy tényleg le mondják a járatot és 3x annyiért gyere haza mert új jegyet kell venned. A nyilvános rendezvényeket is lemomdják, biztos vagyok benne hogy hamarosan bezárnak helyeket is. Most nem éri meg turistáskodni se.
2020. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!