Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi pénzzel vágtál neki...

Mennyi pénzzel vágtál neki Amerikának?

Figyelt kérdés
Mesélnél arról az időszakról,amikor odakerültél? Hogyan tudtad megszokni az ottani életritmust? Tervezem én is hogy 2 év múlva kimegyek dolgozni. Nekem New York az álmom. Addig viszont Angliába megyek pénzt gyűjteni,és nyelvet tökéletesíteni. Szívesen olvasnék élményeket. Köszi a sok választ! (remélem lesz sok) :))
2010. júl. 5. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagynénémék először mentek Amerikába 2.5 évre, ott tanulták meg a nyelvet, elég jól megéltek. Aztán kiköltöztek Angliába. Nem Londonba, és alig tudtak megélni! És nyelvtudás nélkül Londonban sem tudsz pincérnél jobb állást találni.
2010. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok én gyárigazgató lenni.. :) A földön élek,tudom mi a helyzet. Csupán tudom hogy itthon nem nagy esélyem van a pénzgyűjtésre.. Ezért szemeltem ki Angliát,mivel ott még a nyelvet is tudom tanulni. Nem vagyok teljesen analfabéta angolból,8 évig tanultam. De viszont sokat felejtettem,és szeretném társalgási szinten elsajátítani,hogy ebből már Amerikában ne legyen nagy problémám. :) Köszi a válaszodat,érdekes hogy a rokonaid így jártak..
2010. júl. 5. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Most látogatott meg az unokahúgom Angliában( én itt élek kint egy angol vidéki városban)Az unokahúgom nemrég tette le otthon a felsőfokú angol nyelvvizsgáját..De itt kint voltak gondjai a megértéssel..Sokszor kellett segítenem egyszerű mondatoknál is..Nem az ő hibája,hiszen sokszor annyira szlengesen beszélnek,és néha "elharapják" a szavak végét,és sokan nem értik meg..(Én 4 éve vagyok kint ,és még én is pislogok néha)

Viszont munkát csak úgy találsz ha társalgási szinten tudsz kommunikálni..Ma nem könnyű melót találni..Ha úgy döntesz ,hogy megpróbálkozol Angliával,nem árt anyagilag úgy feltankolnod,hogy legalább 1-2 hónapot belekalkulálsz,hogy esetleg addig nincs melód...és haza útra is maradjon arany tartaléknak..

2010. júl. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha Angliaban tanulsz angolt, akkor az nem fog sokat segiteni Amerikaban, ami a tarsalgast illeti, mert a ketto Eg es Fold. A legtobb amerikai nem erti meg teljesen a brit angolt. De penzgyujtesre, szokincsbovitesre mindenkepp jo lesz Anglia.


En amikor kijottem, nem utkoztem nyelvi nehezsegekbe. Egy dolgot volt nagyon nehez megszoknom. Az embereknek itt sokkal lazabbak a kapcsolatai, csak magadra szamithatsz, mert meg a csaladtagok sem nagyon segitenek, alig ismerik egymast, nincsenek melyebb beszelgeteseik. Egy magyar ember szamara ez a dolog elegge furcsa, elfogadhatatlan. 100%-ig onallonak kell lenned, nem tudsz senkire sem szamitani. Persze itt nem anyagi tamogatasra gondolok, hanem arra, hogy egyszeruen nincs kire szamitanod talan a legnagyobb bajban sem, mert lehet, hogy a rokonoknak, ismerosoknek a penz, ido fontosabb, minthogy megmozduljanak erted. Szerintem ez nagyon szomoru es a mai napig nagyon nehezen tudom ezt megerteni, de ez itt igy mukodik. Massal sosem volt problemam es szeretem az itteni embereket, felfogast. Nem voltak beilleszkedesi problemaim. Azt utaljak, ha valaki idegenkent tekint magara, es akkor idegenkent is kezelik. Mivel nem szeretik az olyan embereket, akik nem asszimilalodnak, nekik biztos, hogy nehezebb. Szoval meg kell probalni beilleszkedni es akkor nem nehez.

2010. júl. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
17:09. Köszi a válaszodat! Megkérdezhetem melyik városban vagy? Vmint mikor mentél ki? Ismerős által,vagy más módon? Mennyi pénzre volt szükséged induláskor? Mennyibe került elintézni,hogy ne csak turistaként lehess ott? Köszi a válaszokat! :)
2010. júl. 6. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Varost nem irnek, ha nem gond, mert nagyon kis varosban elek (szerencsere, nekem ez jon be). A ferjem amerikai. Igy jottem ki. A zoldkartya kb. 1000 dollar volt, utana 2 evre ra a 10 eves zoldkartya majdnem 500 dollar (mert hazassag eseten 2 evre ideiglenes zoldkartyat adnak, azutan ujra be kell adni papirokat, bizonyitekokat a bevandorlasaiaknak). A hazassagon kivul csak a lotto van meg a munkavallalas. Nekem mas a helyzetem, mert nem kellett nullarol kezdenem. Mindenki mas helyzetben van es nem lehet osszeget mondani. Akinek nincs alapja, mindent fizetnie kell, kell toke neki rendesen gondolom. Tobb szazezer Ft toke nelkul nem jonnek ki. Mondjuk nekem a penz annyira nem volt gond, igy nem szamolgattam, hogy mennyivel jottem ki. Igazabol minden kezdet nehez, utana konnyebb lesz. Kijonni nem konnyu jogilag, utana a tobbi mar nem nagy ugy, ha feltalalod magad. Ha van kerdesed, szivesen valaszolok, akar privatban is.
2010. júl. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kimenni Amerikába nem egyszerű.

Az első probléma maga a bejutás, melyhez vagy vízum kell, vagy ESTA beutazási engedély, melyet az utazás előtt kell beszerezni.

Ez persze nem jelenti azt,hogy az emigration office be is enged.Indokolás nélkül megtagadhatja a belépést.

Ha tehát dolgozni szeretnél, ahhoz olyan vízum szükséges.

Egyéb esetben illegális a tevékenység.Ha nincs ismerős akihez kimenj és nem segítenek neked, csak nagy szerencsével tudsz elhelyezkedni.

Egy albérlet rezsivel a helytől függően minimum 500-1500 dollár.Az élet nem túl drága az ottani keresetekhez viszonyítva 1000 dollár elég egy hónapra spórolósan persze kevesebb is.Például egy kínai büfé ebéd kb 10 dolcsi.

Most jön a neheze.

Közlekedni muszáj, mert valahogy el kell jutni a munkahelyre, viszont számtalan helyen még járda sincs annyira elterjedt az autóval történő közlekedés.

Ehhez azonban autó kell és jogosítvány (ID)Az előbbi megvehető, az utóbbihoz azonban ma már kellene egy szociális szám és egy munkavállalási engedély.

A többi már megy mint a karika csapás.

Na most,ha agysebész vagy, akkor egész más a helyzet.

A viccet félretéve ma már piszok nehéz csak úgy kimenni és elhelyezkedni, nagyon megszigorították a szabályokat.

2013. júl. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!