Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az Egyesült Államokba szeretné...

Az Egyesült Államokba szeretnék költözni, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, nemrég végeztem az egyetemen (mérnökinformatikus vagyok).Régi nagy vágyam hogy az USA-ba költözzek, 14 éves korom óta félretettem szinte minden pénzemet.Itt Magyarországon nem az igazi az élet.A fizetés is kevesebb, de ez nem is a fő szempont.Jobb életkörülményeket szeretnék.Mennyi pénz kéne ennek a megvalósításához és milyen papírok?

2018. jún. 26. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Informatikusként nem tudod használni a Google-t? Nem jósolok neked sok esélyt.
2018. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Sehogy. A kapuk bezártak. Ha nem bukdácsoltál volna az egyetemen eddig akkor még simán kijuthattál volna.
2018. jún. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz, de nem lehetetlen az USA-ba költözni.

Csak olyan munkavállalót kell keresned, aki vállalja, hogy intézi a vízumodat.

Küldd el sok több amerikai vállalatnak az önéletrajtod, biztosan lesz 1-2, amely válaszra fog méltatni.

Talán akad olyan is, aki intézi majd a vízumot.


(((Amúgy ha jobb körülményeket szeretnél, nem kell az USA-ba költöznöd, mert egy csomó európai uniós ország életszínvonala legalább eléri (néhány esetben meg is haladja) az amerikai szintet.

Jó, mondjuk az amerikai életérzést nem kapod meg Európában, az tény.)))

2018. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

JAVÍTÁS:


Munkavállaló helyett ---> munkáltató !

2018. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló!

De tudom használni a Google-t, csak kíváncsi voltam mások véleményére (akik közvetlenül nekem írják).Tudom vannak blogok Amerikában élő magyaroktól...

Kedves 2. válaszoló!

Az egyetemen a képzés 7 félév, 22 évesen lett meg a diplomám.Azért írtam hogy "nemrég" mert olyan érzés mintha tavaly lett volna.Ahogy öregszik az ember, úgy érzi egyre gyorsabbnak az időt.

2018. jún. 26. 17:50
 6/10 anonim ***** válasza:
4%
aha 4 éve nemrég. :DDD
2018. jún. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
kamu kérdés :)
2018. jún. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem kamukérdés, csak a kérdező mérhetetlenül hülye, akinek luxus utánanézni bárminek is :D


A kezedet ne fogjuk? ;)

2018. jún. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

IT szakemberkent ki lehet jutni de nagyon jonak kell lenni es elsosorban munkaltatot kell talalni. En ugy vettem eszre hogy itt bizonyos emberek eleg jol lefedik az egyes szakteruleteket. Pl nagyon sok indiai dolgozik IT szakemberkent, mexikoiak epitoiparban vannak vagy kerteszkednek, pedikur-manikurt azsiaiak csinaljak...


Ugy tudom informatikuskent Magyarorszagon eleg jo fizetest kaphatsz.

Itt is jo a fizetes de nagyon sok a koltseg. Mindenfele biztositasok, a lakasberles nagyon draga. Raadasul a kezdeshez rengeteg penz kell.

2018. jún. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ki beszél blogokról? Hivatalos oldalon utána tudsz nézni, ez pont egy teszt is, mert, ha nem érted meg ott amit leírnak, akkor bőven nincs még olyan szinten az angolod, hogy kint egyáltalán meg tudj élni.

Meg oké, hogy mérnökinformatikus vagy, de nem fognak neked egyből munkavállalóit dobni. Miben tudsz többet nyújtani, mint a többi, USAban élő programozó? Miért kellene elég sok pénzt rákölteniük arra, hogy téged vegyenek fel és nem egy helyit? Azt már rég nem fogadják el, hogy tudsz magyarul, főleg nem IT területen fogják elfogadni.

De amúgy fogod, elmész itthon Helpdeskesnek, mivel baromira hiány van belőlük, ha meg olyan a cég, akkor kiközvetíthetnek az USAba. Csak ehhez azt el kell felejteni, hogy pusztán angollal felvesznek, más nyelv is kell hozzá. Ritka nyelvtudásod van instant felvesznek pl.: héber + angollal.

2018. jún. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!