Miamiba 10éjszakára körülbelül mennyi költőpénzt javasoltok illetve milyen extra kiadásokra számoljak?
Sziasztok !
Idén ősszel tervezünk egy kiruccanást Miamiba. ( szeptember eleje ) Repülőjegy okés , szállás okés és minden alapvető dolog megvan viszont kíváncsi lennék egy olyan átlagos turistaélethez mennyi pénz szükséges ? Az átlagos alatt azt értem , hogy legalább napi 1-szer szeretnék beülni egy kajáldába ( nem feltétlen étterem ! )meg meginni pár sört és a 10 nap alatt 1-2szer elmenni lazulni valami buliba tehát nem a milliomosok életét szeretném élni csak lazán kikapcsolódni .
Mindenhol más árakat hallok így azért nincs viszonyítási alapom sem esetleg ha valakinek van valami tapasztalata megoszthatná velünk :)
Illetve érdekelne , hogy az élelmiszerárak milyenek ( hol olcsóbb ? ) és ruhákat esetleg hol lehet kapni emberi áron? Bármi információt szívesen fogadok és köszönök a megmondóemberek , kötekedők pedig koccoljanak arrébb .
Jártam párszor Miamiban (is).
A közvetlenül parton lévő szállodának saját strandja volt, így az nem volt fizetős.
Autót az Alamo-tól béreltem. (Vigyázat, mert simlisek, lehúzósak!)
A kijjebb lévő szupermarketekben fillérekért tudsz bevásárolni.
Kerüld el a gettós részeket, amiket a turistáknak szánt térképeken rózsaszínnel kijelölnek.
Javaslom, hogy autózzatok ki -a tenger felett ívelő autópályán- a Key-Westre. (Hemingway háza, + latin-amerikai bulihangulat, + a szerelmesek sokasága együtt várja a parton a napnyugtát (csók, taps, vidámság).
Fort Lauderdale-ből olcsón lehetett áthajózni a Bahamákra.
Vannak látványparkok, + gatorland, + légcsavaros motorcsónakázás a krokodilokkal teli mocsárvidéken (Everglades Nemzeti Park).
stb...stb...
Persze ezek helyett napozhatsz és sörözhetsz is....
Mindenkinek köszönöm a válaszokat az utolsó 2 részletesebb kommentelőnek különösképpen de a többieknek is .
A szálláson kapunk reggelit azt már úgymond megússzuk költség nélkül ebédre gyorséttermet tervezek de estére valami laktatósabbat . Sört veszek szupermarketben . Az utam célja a kikapcsolódás lenne napozással stb és megnézni pár látványosságot . Liberty City részről hallottam , hogy elég tré oda nem érdemes betévedni .
Nem mindenen akarok spórolni inkább úgy fejezem ki magam , szeretnék minél olcsóbban kijönni a dologból de ha esetleg többet költök sem fogok eret vágni :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!