Mióta sok roma honfitársunk próbált sikertelenül kiköltözni Kanadába, azóta magyarként tényleg lehetelen?
Figyelt kérdés
2016. szept. 14. 19:54
1/5 A kérdező kommentje:
*lehetetlen.
Nem a kisebbséghez tartozom, szakképzett vagyok, és dolgozni mennék. Reménytelen?
2016. szept. 14. 19:56
2/5 anonim válasza:
Nem az. Szakkèpzettként vegigjàrod a hivatalos utat, ès kèsz. Menekülktkènt, lèhűtőkènt viszont megszűnt a jò vilàg.
3/5 anonim válasza:
A menekült és a bevándorlási eljárásnak semmi köze egymáshoz. Ha hiányszakmában dolgozol (tartományonként változó), van munkatapasztalatod, jól beszélsz angolul, akkor nem lehetetlen. Csak találni kell munkáltatót, ami általában olyan szakmáknál lehetséges, amiből tényleg munkaerőhiány van, ezért külföldiekre is szükség van. Munkáltató nélkül csak magas iskolai végzettséggel és nagyon jó nyelvtudással lehet, hogy meglegyenek a pontok.
4/5 anonim válasza:
Hát, sok sikert! Ismerősöm kiment, de ő konkrét állásra. Interjú meg minden volt skype-on, aztán ment az Electorinc Artshoz. Természetesen az EA mindent elintézett neki (vízum akármi). Én ezt az utat tudnám javasolni, bele a vakvilágba elég meredek húzás, vízumot se valószínű, hogy fogsz kapni.
5/5 anonim válasza:
4 dolog vízumköteles Kanadába: tovább tanulás, munkavállalás, letelepedés és a menekült státusz megszerzése. Az említett kisebbség inváziójának, majd az ottani viselkedésüknek köszönhetően született 3 éve az a döntés, hogy megszüntetik a vizumosztályt hazánkban. Közel 30 honfitársunk lett munkanélküli emiatt. A pc szöveg persze az, hogy gazdasági okok miatt, kiadások csökkentése miatt volt az összevonás, s emiatt tették ki Bécsbe a vízum részleget. Egyébként ott is dolgozik pár lajtabánsági magyar, de nekik meg lett tiltva, hogy magyarul beszéljenek, segítsenek. Miért? - mert említett honfitársaink még a vízumosztály kiköltözése kezdetén egy ott dolgozó magyar nő segítségét kérte, hogy fordítsa le beadványát angol/francia nyelvre, majd a háttér ellenőrzésnél kiderült, hogy valótlanságokat tartalmaz, s mikor ezzel szembesítették, akkor szemrebbenés nélkül azt állította, hogy "Tesókám, há én eztet nem így mondtam!" Majdnem fegyelmit kapott a magyar nő, végül, mint említettem nem beszélhetnek magyarul ügyfelekkel. Ez így egy szűrő, csak angolul, franciául beszélő emberek tudnak kérelmeket intézni, illetve még németül. Továbbá minden uniós állampolgár - így mi magyarok is - 6 hónapig kint tartózkodhat Kanadában. Bevezették ez év márciusától az eTA-t (electronical travel authorization), amelyet csak online lehet kitölteni: www.cic.gc.ca/english/visit/tourist.asp vagy magyarul www.konzuliszolgalat.kormany.hu/amerika?kanada mindezt 7 kanadai dollár illetékért. Érdemes kinti magyarokkal, közösségekkel is felvenni a kapcsolatot. Bécsben könnyebb az ügyintézés, ha már van kintről meghívóleveled, konkrét munkaajánlatod. A bécsi Kanadai Nagykövetség elérhetősége: vienn@international.gc.ca - ide feltétlen érdemes írni, mielőtt kiutaznál Bécsbe! Címük: Laurenzerberg 2. (harmadik emelet), Vienna/Bécs A-1010
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!