Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadai egyetemek? Esélyes? 17/L

Kanadai egyetemek? Esélyes? 17/L

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kanadában szeretnek továbbtanulni es élni. Csak jókat hallok rola es imádom. Nem tudom megmondani miért de oda húz a szívem. Ezért szeretnek mar eleve oda egyetemre menni. Nagyon vonzanak a vancouveri, a torontói, montreali egyetemek. Mennyire nehéz bekerülni egy magyar diáknak? Milyen az oktatás színvonala? En úgy tudom nagyon hasonlít a brit felsooktatashoz. Es ha mar ott vagyok:

-milyen nehéz diákként munkát vállalni?

-mennyibe kerül a megélhetés?

-érdemes-e gazdasági szakot választani vagy marketinget?

-hogy lehet állampolgárságot szerezni?

Egyenlőre ennyi jutott eszembe. Azok írjanak akik kint élnek vagy/es tanulnak.



2015. nov. 8. 14:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha és meg szívesen mennek új-zeland ra esetleg Írországba.
2015. nov. 9. 13:11
 2/4 anonim ***** válasza:
Állampolgárságról korai gondolkodni mivel a jelenlegi szabályozás szerint a temporary visa-val töltött időszak nem számít bele. Amire neked szükséges van az a permanent visa... és mire végzel az egyetemmel teljesen más szabályozás lesz itt.
2015. nov. 14. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Esetleg a többi kérdésre tudsz válaszolni?
2015. nov. 14. 13:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Első kérdésem az, h francia v angol nyelven szeretnél oktatásban részesülni?

Montreal ugyanis francia tartomány, tehát francia az anyanyelv. Ugyanígy Quebeq összes tartományának a városai.

2008-ban egy Ifjúsági Világkongresszus keretében Quebecben voltam a kongresszusnak a helyi egyelem, a Laval University adott helyet. Én nagyon szerettem, és a város is csodás, csak ajánlani tudom, ha franciául tanulnál. Teraszos kisházak, sok zöldövezet. A belaváros pedig nagyon hangulatos.

[link]

[link]

Toronto más stílusú, inkább amerikanizálódott város. Magas épületek, esti díszfények. A nyelv is angol.

Az állampolgársággal várj szerintem, mert a honvágy nagy úr!

2015. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!