Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy működik az autóbérlés...

Hogy működik az autóbérlés New Yorkban?

Figyelt kérdés
Egész nyáron Long Island-en leszek és ugyebár valamivel közlekedni kellene. Vezethetek-e ott a magyar jogosítványommal mindenféle trükkök nélkül vagy sem? Lehet-e autót bérelni több hónapra? Milyen költséggel jár ez kb?
2015. febr. 24. 23:46
 1/6 demonlord90 ***** válasza:
trükkök nélkül nem, hivatalosan kell hozzá nemzetközi jogosítvány (15 perces, párezer Ft-os procedúra megcsináltatni az okmányirodában). Érdemes előre kinézni egy jobb kölcsönzőt (én pl nyáron Jersey-ben béreltem, olcsóbb volt). Ha nem vagy még 25 éves, úgy nagyjából 2.5x annyiba kerül. Sima OTP-s bankkártyával tudtam bérelni, a dombornyomatúval nem ment :D Ha jól emlékszem, 3 vagy 4 hét után már kb ugyanannyiba került egy évre bérelni
2015. febr. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 demonlord90 ***** válasza:
100%
az egy heti bérlés ára egyébként biztosítással 270$ volt (25+), szóval neked is lesz minimum egy ezres, szerintem. Az üzemanyagon viszont sokat spórolsz, nagyjából féláron kijön az itthoni árakhoz képest. Ha bejársz a "városba", van egy pár fizetős szakasz (főleg a hidak és az alagutak), arra is számolj még rá valamennyit
2015. febr. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mukodik?

Expedia peldaul segit a keresesben vagy a kulonbozo kolcsonzok weboldalat hasznalod. Elore lefoglalod, ha mar tudod mikor kell es csak nevet/emailcimet kernek, viszont cserebe garantaljak az arat.


Ha nem multal meg el 25, akkor felejtos. A legtobb ceg oda sem adja 25 alatt, ha meg oda is adja, akkor ahogy elobb irtak, 2x olyan draga lesz a kocsi. Es akkor ez meg csak a kolcsonzesi dij.

A biztositas, ami auto tipustol es kolcsonzotol fuggoen lehet napi 9-13 dollar extra, azt a weboldalon nem fogjak feltuntetni, de neked mint kulfoldinek melegen ajanlott, mert ha vmi barom a parkoloban elviszi az oldalat es nem kotottel ra biztositast, akkor a kolcsonzo rajtad veri le a javitasi koltseget.


Lehet tobb honapra is persze. Legyen eleg penz a bankkartyadon (safety deposit-ot fognak foglalni rajta, arra az esetre, ha meglepsz a verdaval) vagy legyen nalad egy hitelkartya.


A nemzetkozik valtsd ki. Ismerek olyan kolcsonzot ahol nem kertek, de olyannal is voltam mar ahol kertek. (Nem tolem, hanem az ide latogato rokonoktol). Szoval inkabb legyen nalad es ne kerjek, mint nincs es kerik...

2015. febr. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De egyébként New Yorknak tökéletes, és - a bérléshez képest - olcsó a tömegközlekedése... Minek bérelnél több hónapra autót??
2015. febr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, látjátok-e még a kérdést, de hátha.

Ha ki akarom vinni az államból az autót, akkor azt lehet neten jelezni, vagy a helyszínen kell? Esetleg drágább úgy? Vagy nem is lehet mindegyik kölcsönzőnél ilyet?

(NY -> South Carolina -> NY)

2016. máj. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Termeszetesen ki lehet az allambol vinni, csak az orszagbol nem (Canada, Mexico) elozetes bejelentes nelkul.


Ha NY felveszed es NY adod le, akkor a kutyat nem erdekli, hogy amikor visszaviszed a kocsit az vajon jart-e SC-ban vagy esetleg Californiaban.

2016. máj. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!