Amerikában ha valaki használja a személyijét mondjuk alkohol vásárlásra, mennyi az esélye, hogy észreveszik, hogy hamis/ nem az a személy használja, akinek a neve van rajta?
Mivel a rendszer úgy van kitalálva, hogy az üzlet csak akkor működik, ha betartják a törvényeket, ezért mindenki be is tartja.
Ha nem tennék, az üzletet bezárnák, és a helyét felszántanák, behintenék sóval. No jó, kicsit túlzás, de innentől ha törvénysértésen kapnak, elverik rajtad a port.
Az az érzésem, ha nem érted el a legális kort, nem kéne innod. Sem ott, sem másutt.
ha valaki használja a személyijét - eloszor is, szemelyit (ID-t) csak a helyiek kapnak, turistak nem.
A helyiek (ertsd allampolgik vagy zoldkartyasok) ha meg nem ertek el 21-et, akkor olyan szemelyit kapnak, ami "fuggoleges", ellentetben a felnottek "vizszintes" szemelyievel. Vagyis nagyon nem is kell az eladonak nezni a datumot, mert a kartya 'fazonjan' latja, hogy kiskoruval van dolga.
Persze ha van egy haverod, aki 21+ es nagyon hasonlitasz ra, akkor beprobalkozhatsz az o ID-javal piat venni, de ha lebuksz, akkor radhivjak a zsarukat, ha elmenekulsz uldozni fognak, raadasul a boltokban video vesz minden esemenyt, ami a kasszanal tortenik, vagyis nagyon nem eri meg csalni. Gondolj bele, fiatal eletedet ugy kezded, hogy van egy rendorsegi ugyed... nagyon nem jol nez ki az oneletrajzon... (tudom, hogy ezt senki nem irja bele, de a munkaltato ezt le tudja konnyen nyomozni...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!