Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan tudnék majd idővel...

Hogyan tudnék majd idővel kiutazni?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és valahogyan ki szeretnék jutni nagykorban az USA-ba, szeretnék is ott élni, most fogok gimibe menni, aztán vagy főiskolára vagy egyetemre. Apának uncsijáék kint élnek, megvan/lesz a kettős állampolgárságuk, nem tom pontosan, de kint laknak Floridában, úgyhogy lenne hova mennem.

De még ha sikerül is kijutnom, mindenképp el szeretnék jutni Los Angelesbe, és ott is élni.

Kb. mennyi pénz kell? Milyen nyelv tudás? Ez az állampolgárság hogy megy? És ha el is jutok a tudással, a nyelvvel L.A.-ba, leszállok a gépről, akkor mi a teendő? Köszi!



2013. szept. 22. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Olvass már vissza pár Amerikával kapcsolatos kérdést!

Ha kint élnek rokonaid akkor intézd el hogy fogadjanak valahogy örökbe.Mert úgy tudsz kijutni leghamarabb.

(szólj a szüleidnek hogy tegyenek intézetbe,stb...)

Ha már felnőtt leszel nem igazán tudsz majd kijutni.Csak ha amerikai férjed/feleséged van.

Vagy jelentkezel a zöldkártyára ha lesz még akkor olyan.(Az esélye hogy megnyerd kb.annyi mint hogyha ötösöd lenne az ötös lottón.)

Vagy úgy tudsz kijutni még felnőttként hogy orvos,ápoló vagy valami kutató leszel.

+Lehetsz még illegális is.Bár ezt nem ajánlom.


Sok Sikert!

2013. szept. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt elfelejtettem hogy úgy is kijuthatsz hogy befektetsz egy amerikai cégbe kb. 1 millió dollárt.

Vagy olyan munkahelyet hozzol létre az USA-ban amivel legalább 10 AMERIKAI állampolgárt alkalmazol.

2013. szept. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon-nagyon sok hasonló kérdés volt már, egyszerűbb visszakeresni, de mindegy.

Apádék unokatestvérei nem nagyon tudnak neked segíteni zöldkártya vagy állampolgárság megszerzésében, mert távoli rokonok, bár ha olyan beosztásban vannak és olyan helyen dolgoznak, talán el tudják érni, hogy a cégük majd alkalmazzon téged.

Los Angeles nem olcsó hely, de New Yorknál jobbak az árak. Mondjuk egy jó helyen egy kb. 100 négyzetméteres lakás mondjuk havi 2000 dollár. Kaja másfélszer-kétszer annyi. A kisboltok nagyon drágák, a nagy bevásárlómonstrumok nem sokkal kerülnek többe.

Természetesen felsőfokú nyelvtudás kell ahhoz, hogy állást kaphass. Az álláshoz zöldkártya kell - nem egyszerű szerezni-, amihez kell egy amerikai házastárs vagy szerencse a zöldkártyalottón. Van munkavállalói vízum is komolyabb és elismert szakembereknek (pl. szívsebész kutatóorvos), de ehhez sokat kell még tanulnod. Összességében tehát NEM költözhetsz csak úgy Amerikába, mert úri kedved úgy tartja (legálisan). Illegálisan odaköltözni persze lehet, amíg el nem kapnak. Állampolgársághoz x év ott lakás kell zöldkártyával, nem tudom mennyi, de szerintem egyelőre nem olyan fontos ez.


Egyébként nem tudom, miért akarsz az USA-ban lakni? Nem rossz hely, de szerintem pl. Ausztriában sokkal jobb az életszínvonal. Igen, kevesebbet keresel, de messze sokkal jobb az ellátás, nem igazán van jelentős szegény réteg, gettós területek sem. A helyedben németül tanulnék és inkább odaköltöznék, ahhoz még az útleveled se kell... Mire te zöldkártyához juthatsz, szerintem már nem lesz annyira se vonzó az USA, mint most.

2013. szept. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Nekem már most sem vonzó.Talán gyerek kormban volt az 15-16 évesen.De aztán nyomozgattam egy kicsit és rájöttem az USA-nem olyan szuper hely mint aminek mutatja és hiszi magát.
2013. szept. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ott a pont! Az USA rendőrállammá változik, és egyre többen (1 a 7-ből jelenleg) szegénysorban élnek.
2013. szept. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Makoscsiga ***** válasza:

"USA-nem olyan szuper hely mint aminek mutatja és hiszi magát."

Mármint azt akartad mondani, hogy az USA nem olyan jó hely, mint amilyen k.európai kissrácok álmaiban?

2013. szept. 23. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat azért!
2013. szept. 23. 13:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!