Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hallotam, hogy ha Amerikában...

Hallotam, hogy ha Amerikában egy nagyobb összeget befektetsz akkor vízumot kapsz? Ez hogy is van? Többi lent.

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy H-1 vagy H-2es vízum kéne, mivel főiskola után kint szeretnék dolgozni, de Hallottam olyat is, hogy ha egy nagyobb összeggel szeretnék befektetni az USAban akkor is megkapom. Ez most hogy is van ? Konkrét összeg ? Hova kell befektetni ?

2013. szept. 20. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne annyi pénzed, amennyi ahhoz kell, akkor szerintem nem a főiskola utáni munkahely miatt kérdeznél ilyet.


1.000.000$-t kell befektetni akármibe, vagy különleges szabályok teljesítése esetén (fejletlen vagy nagy munkanélküliségi arányú, 'rural' régiókban), kiválasztott iparágakban csak felet.

2013. szept. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is, az ilyen kivételezések nem azokra vonatkoznak, akik még csak most akarnak elkezdeni dolgozni (és pénzt keresni) :D


Ha meg akkora milliárdos lennél, nem valószínű, hogy Amerikába akarnál befektetni, ennél sokkal jobb ötletek is vannak.

2013. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem, nem vagyok milliárdos csak eszembe jutott, rákerestem a neten, de sehol semmi. Mondom rákérdezek hátha :) Én a H-1, H-2es vízumra fogok majd pályázni, fősuli után :) Ez meg csak a kíváncsiság kedvéért ment, de azért köszi. :)

2013. szept. 20. 16:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
rákerestem a neten, de sehol semmi --- mert nemjol kerested; EB 5 neven keresd, ez a "befektetoi" vizum, amivel lehet zoldkartyat igenyeleni.
2013. szept. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. szept. 20. 20:00
 6/7 anonim ***** válasza:

A befektetői vízum a miliárdosoknak van.


Ha egy gatyában és egy szál fogkefével akarsz Amerikába menni, akkor jobbat javaslok. Csatlekozz egy nemzetnözi szervezethez, a legjobb ha egy Amerikában is elismert egyházhoz, majd 2-3 aktív missziózás/önkénteskedés után náluk csapj le az első kínálkozó alkalomra, hogy meghívjanak egy odakinti misszióra. Vállalj el egy -- mondjuk -- éves önkéntes munkát az adott egyház égisze alatt, erre szép eséllyel kapsz egy ideiglenes vízumot.

Ha már kint vagy, el tudsz vegyülni, mert annyi az illegális bevándorló, hogy fel se tűnsz, szóval... ehhhhm.... "felejts el" hazajönni.

2013. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Nem szeretnék tiszteletlen lenni, csak a véleményemet írom le :)

1. Nem tudnék egyházhoz csatlakozni, meg ilyen szervezetekhez, nekem nincs gyomrom ilyen dolgokat csinálni, sajnálom, ez az én hibám.

2. Ez a elfelejtek hazajönni nem nagyon jó dolog mert nem lesz se biztosításom semmim. Ha betegleszek, kórházba kerülök akkor meg jön majd a gebasz :D

2013. szept. 23. 20:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!