Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi a módja, és körül-bellül...

Makoscsiga kérdése:

Mi a módja, és körül-bellül mennyi időt vesz igénybe egy, magyar szülőktől, amerikában született baba "honosítása"?

Figyelt kérdés
Gondolom van erre valami protokol, de hirtelen nem találtam. Meg fontos lenne, hogy ez kb mennyi időt vehet igénybe.

#jog #állampolgárság #honosítás #babaügyintézés #anyakönyezés
2013. júl. 10. 03:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Az 'Amerika' USA akar lenni. :D
2013. júl. 10. 05:56
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem kettős állampolgár lesz, ugyanis az amerikait megkaphatja, mert ott születik, de a magyart is, mert a szülők magyarok
2013. júl. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Okés, ezt gondoltam én is. :-) De azt mondd meg: hozzuk a gyereket, hozzuk az anyakönyvi papírokat, mégis mennyi szabadságot kellene kivenni, hogy ezt el tudjuk intézni egy körben? Vannak olyan lépései a folyamatnak, amit mondjuk online, vagy telefonon is el lehet intézni?
2013. júl. 10. 12:32
 4/6 anonim ***** válasza:

A haveromek a los angelesi magyar konzulatusra vittek a baba amerikai szuletesi a.k.kivonatat, plusz a sajat magyar utleveluket es elinditottak a baba magyarositasi folyamatat.

Nem tudom mennyi ido es mennyibe kerul, de ha akarod majd megkerdezem.


[link]


A hozzad legkozelebbit keresd fel es kerdezd meg oket. Ezert nem kell Magyarorszagra utaznotok. Olcsobb elrepulni egy masik allamba :)

2013. júl. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kozben megkerdeztem, 160 dodo es kb. 4 honap mire megkapja a magyar polgarsagot
2013. júl. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nagyon hasznos volt. A belinkelt forrásról én eddig nem is tudatm. Nyáron mindenképpen hazamegyünk, de lehet, hogy nem lenne baj, hogy akkor már ilyenekkel nem kellene vacakolni. Szerencsére itt San Francisco-ban is van konzulátus, már ismerjük is a konzult, arnyos, idős néni. :-D
2013. júl. 15. 03:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!