Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » New York-ban szeretnék élni...

New York-ban szeretnék élni később. de hogyan?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, vannak rokonaim az egyesült államokban, bár nem annyira közeliek. a nagypapámmal 2 év múlva szeretnénk kimenni látogatóba. az egyik kérdésem az lenne hogy mi szükséges a kiutáshoz ? maximum 2 hétre mennénk, tudom van a turista vízum, de a vízummentességi rogramról is hallottam. ha erről tudnátok bővebb információt adni azt nagyon megköszönném. a másik dolog hogy ehhez képest 2 évre végzek az iskolával, szakmám + 2 éves gyakorlatom is lesz. utána szeretnék kimenni élni és dolgozni az usa-ba. ehhez mi szükséges ? hallottam már a munkavállalási vízumról és a bevándorlási vízumról is (azt nem tudom hogy kell-e már munkaajánlattal rendelkezni ezek beszerezéséhez vagy megkaphatom enélkül és ha kijutok csak akkor keresek állást), és ha jól tudom ezekkel nem lehet letelepedni. először nem is ez lenne a célom, inkább csak a munkavállalás és lakni tudnék a rokonomnál. de később ha már anyagilag is leszek olyan helyzetben szeretnék letelepdni az usa-ban esetleg saját vállalkozásba kezdeni. tudom, hogy hosszú út és nehéz, de minden célom ez, és szeretnék már most többet tudni arról hogy milyen hivatalos eljárások szükségesek ehhez.
2013. jún. 2. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy kijuthatsz távoli rokonság révén. Ha viszont nem, akkor csak házassággal juthatsz ki, vagy valami magas végzettséggel (természetesen nem érettségi és szakközépiskola a követelmény, hanem valami elismert, diplomás hiányszakma, de még azokból is kiemelkedőnek kell lenned). Tizenkilenc évesen erre nem sok esélyed van.

Olyat biztosan lehet, hogy a rokonodnál laksz és kint jársz valami nyelvtanfolyamra (van ilyen vízum). Lakhatni lakhatsz a rokonodnál, de munkát zöldkártya nélkül nem kaphatsz. Legfeljebb feketét, de arra szerintem nem vágysz.

Ja, meg van zöldkártyalottó is, azt megpróbálhatod, nem kerül semmibe.

2013. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de hogyha munkát nem kaphatok akkor a munkavállalói és bevándorlási vízumok mire vannak ?
2013. jún. 2. 21:43
 3/3 anonim ***** válasza:
munkavallaloi vizum arra van, hogy az agysebesz kutatoorvos ki tudjon menni legalisan. Mivel te meg hasonlo szinten sem vagy, ezert hiaba igenyeled egybol visszadobjak. Ha annyire kint akarsz "elni" hosszabb ideig, akkor 1. eves egyetemista korodban kimehetsz campleaders vagy ccusa keretei kozott dolgozni nyaranta. En is veluk voltam kint. Igy 3-4 honapot is kint tugsz lenni egy evben.
2013. jún. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!