Igaz, hogy USA-ban csak egy-ket het az eves szabadsag? Es hogy ott csak a gazdagoknak lehet gyereke, mert nincs Gyed es Gyes?
USÁban tudtommal nincs törvényileg szabályozott mértéke a szabadságnak, hanem attól függ, ki milyen jó pozícióban van, mit tud magának "kiharcolni" (tehát nyilván, mennyire van szükség rá, mennyire teheti meg, hogy a szerződéskötésnél ő maga is feltételeket állít, stb.)
Illetve lehet, hogy van valami nagyon minimum, de az tényleg csak valami 10 nap, vagy ilyesmi.
De a legtöbb dolgozónak azért idővel ez nő, mivel kinn tényleg megbecsülik a jó munkaerőt.
A GYES a világon sehol sincs három év szerintem, ott sem. Tudtommal kinn kb. 6 hónap.
Kanadai ismerősömnél eddig minden munkahelyén kapott 10 napot, amit az első évben nem vehetett ki. 1 évig nem mehetett szabadságra.
Később vehet ki többet is, de az fizetetlen lesz.
Lehet gyereke a szegényeknek is, csak ők nem részesülnek olyan támogatásban, mint mondjuk itthon. Nincs gyes/gyed/tgyás és hasonló járukékokban. Kint nem 3 évig lehetnek otthon az anyák (de ez Európa más országaiban sincs így). Változó, hogy meddig maradhatnak otthon. Vannak picit toleránsabb munkáltatók, de vannak olyanok is, akik még a 6 hetet sem adják ki. 2 hét szülés után és kész. Vannak esetek, ahol lehet tovább maradni x hónapig, de ez fizetés nélküli távollét.
Mint ahogy írta fentebb egy válaszoló, kint a gondoskodj magadról rendszere működik. Az állam nem szól bele... ez persze azoknak kedvez, akik jobban keresnek, de megmondom őszintén abból a szempontból szimpatikusabb, hogy nem veszik el a nehezen megkeresett fizetés nagyrészét, amit aztán adnak oda mindeféle léhűtőknek.
Persze, ha meg igazán bajba kerül valaki, akkor tényleg nagy sz.rban van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!