Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Egyesült Államokba így?

Egyesült Államokba így?

Figyelt kérdés
Rengeteget olvastam róla hogy milyen módokon lehet letelepedni az USA-ban ezért is lepett meg amiről ma meséltek nekem. Én eddig ezeket alehetőségeket ismertem: munka által de az lehetetlen kb ha nem kutatóorvos vagyok, házasság által ami részemről nem pálya mert komoly kapcsolatom van, családegyesítés által ami az én esetemben szintén kilőve, illetve ha csinálok egy céget vagy egy meglévőbe befektetek úgy hogy meghatározott számú amerikai állampolgárt foglalkoztatok, de ehhez nagyjából átszámítva 100 millió forintot kell letétbe tennem pár évre. Ma viszont azt meséltél nekem hogy ha egy offshore céget csinálok kint amink ott a székhelye az államokban akkor a tartózkodási engedélyt is megkapom. Ez pedig már pár millió forintból megoldható ahogy néztem. Szerintetek ez igaz lehet? Az esetet megbízható ember mesélte és meg is történt elvileg. Esetleg kint élők is mondjatok véleményt a témával kapcsolatban.
2013. jan. 23. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak egy kis gondolkodás kell ide.

Ha valaki csinál egy offshore céget az már kint is tartózkodhat legálisan és ez ennyire könnyű út akkor szerinted miért nem csinálja meg minden harmadik ember aki kint akar élni??? Pár milliót bárki összetud szedni ha az álomvilágról van szó.

Szóval tedd fel a kérdést: Ha ilyen egyszerű, akkor miért nem csinálja mindenki??

Én tudom a választ: Mert ez nem így van

2013. jan. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Off shore céggel nem szerzel jogosultságot a letelepedésre. Ha így lenne, akkor mindenki ezt csinálná. Neked, a a leírásod alapján esélytelen a kijutás. Egyébként a házasság a leggyorsabb módja a kijutásnak. Okosan meg lehet csinálni, csak egy olyat nőt kell találni, aki belemegy. (Amit egyébként nem nehéz találni. És jó előkészületek mellett, nem is buksz le. Persze régebben könnyebb volt még, de manapság is megoldható a dolog.)
2013. jan. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Alapítasz Delaware államban egy céget egy stróman ügyvédi irodán keresztül majd elegánsan mondjuk H1B vízumot adsz saját magadnak. És erre még senki nem gondolt és az USCIS ezt csak úgy hagyja. Hát persze. És meg is történt, hát hogyne, más meg sikkasztott egy csomó pénzt és még nem kapták el, akkor sikkasszál te is!
2013. jan. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért igenis vannak kiskapuk, azt hogy ez müködik-e amit a kérdező irt nem tudom, de nem egy történetet tudok magától attól akivel megtörtént hogy ugy jutott ki ahogy elvileg esélytelen. pl egy rokonom most kapott munkavállalóit egy évre mint pincér. voltak már kint kapcsoaltai, mint tudjuk biztos találtak volna helyette amerikait mégis megkapta semmit nem kérdeztek csak be lett adva a papir és megkapta. Van egy ismerősöm kint él feketén és mégis van egy legális takarítócége, nem futottak össze a szálak hogy nincs tartozkodási engedélye, csak jogosítványa. Persze ilyenhez szerencse is kell és van rizikója de több mint 10 éve működik a cég. ismerek két olyan embert akit vissza engedtek simán tultartozkodás után megintcsak nem futottak össze a szálak, persze itt is nagy a rizikó de szerencséjük volt. Igenis adnak munkavállalóit skszor ha egy cég kéri és nem járnak nagyon utána hogy mért pont ő legyen, sokszor szerencse kérédése és kellenek a kapcsolatok, ha van egy amerikai állapolgár aki segít akkor igenis vannak kiskapuk csak utánajárárst igényel sokszor.
2013. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kamu az egész.

Legegyszerűbb: jó nyelvtudás, történelem és jgok ismerete, sok pénz és már is megvan a zöld kártya. Persze procedúrák tömkelege...

Senki nem kap zöldkártyát akkor ha több milliót befektet vagy zseni tudós. :)

2013. jan. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!